Kongresmeni amerikan në Prishtinë takohet me Thaçin e Haradinajn

Kongresmeni Edward Case ka vizituar dy krerët e shtetit, Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj. Me këtë të...

Mukabelja, tradita e paharruar e leximit të Kur’anit

Muslimanët në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup, edhe sot vazhdojnë leximin e Kur'anit (mukabele) që është një prej traditave nga periudha...

Kosova e izoluar feston Ditën e Evropës

Deklarata e 9 majit e vitit 1950 është koha kur u hodh hapi i parë drejt krijimit të asaj që sot njihet...

Emri më i bukur në botë, në Berlin më i përdoruri

Shoqata e Gjuhës Gjermane ka publikuar se një nga 10 emrat më popullorë në Gjermani për djem, për vitin 2018, në 6...

Erdogan: Europa na ka shumë borxh

Evropa i ka borxh Turqisë për strehimin e katër milionë refugjatëve, tha presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA).

Limuzinat e blinduara të Kim, fusin në probleme kompaninë gjermane

Prodhuesi gjerman i makinave Daimler, i cili bën limuzina të blinduara që përdoren dhe nga udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong...

Kryeziu flet për herë të parë rreth lëndimit, tregon sa do të mungojë

Mesfushori i Zurichut, Hekuran Kryeziu, ka folur për herë të parë pas lëndimit të rëndë që pësoi në ndeshjen e fundit kundër...

Shtatzënës që i mbyti fëmijën një kamionetë, familja Gashi e falë familjen Haxholli

Kohë më parë në aksidentin e trafikut në Rrugen Haxhi Zeka në Prishtinë, i cili për pasoj lëndoi një person të gjinisë...

Mblidhet Qeveria, pritet ndarja e mjeteve për Notre Dame

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e rregullt nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mbledhja pritet të nis nga ora...

Vdekja e Astrit Deharit, kërkohet të përshpejtohet ekspertiza

Ekspertiza mjeko-ligjore e cila do të zbardhë më shumë detaje rreth vdekjes së Astrit Deharit ende nuk është...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Prokuroria: Deri tani nuk ka raste që ndikojnë në prishje të votimit në veri

Nën mbikëqyrjen e Koordinatores Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, Prokuroria Themelore e Mitrovicës e udhëhequr nga Kryeprokurori Shyqyri Syla, është angazhuar me...

Turqia shënon 100-vjetorin e fillimit të luftës çlirimtare

Turqia sot feston Ditën e Përkujtimit të Ataturkut dhe Ditën e Rinisë dhe Sportit, që shënon fillimin e Luftës së Pavarësisë së...

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë...

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës...

KQZ: Deri në ora 11:00 votuan 16% e qytetarëve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar...

Kontingjenti i FSK-së në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Sot u nisë një kontingjent i FSK-së për të marrë pjesë në ushtrimin fushor të organizuar nga Ushtria Amerikane për Evropë (USAREUR)...

I riu nga Tirana me aftësi të kufizuara, agjëron, punon dhe ndjek shkollën

Sfidat dhe pengesat me të cilat përballen personat me aftësi të kufizuara në jetën e përditshme në Shqipëri janë të shumta, por...

SHBA, një punonjës i shkollës së FETO-s kërkonte nga nxënësit “fotografi të papërshtatshme”

Një asistent zyre në një shkollë të lidhur me organizatën terroriste FETO-n në Florida të SHBA-ve u arrestua me arsyetimin se kërkonte...