Sport1

Sport1

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Asnjë postim për tu shfaqur

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Nisma dhe AKR-ja zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Nisma dhe AKR-ja është koalicioni i dytë parazgjedhor. Pas marrëveshjes AAK-PSD, mbrëmë në orët e vona është arritur marrëveshja...

Humb jetën në aksident trafiku 31-vjeçari nga Lipjani

Një 31-vjeçar nga Llapnasella e Lipjanit ka humbur jetën në një aksident trafiku. Në ora 02:30 të mëngjesit të...

Barcelona mbetet pa fjalë, Real Madrid cakton ditën për prezantimin e Neymarit

Neymar vazhdon të kërkohet nga Real Madrid, por edhe ish skuadra e tij, Barcelona. Real...

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua...

Rusia në G7, Trump dhe Macron: Të ftohet vitin tjetër

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe Presidenti francez Emmanuel Macron kanë rënë dakord se Rusia duhet të ftohet për të marrë pjesë...

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...