Sport1

Sport1

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

How Pixar brings its animated movies to life

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Bose SoundTrue Ultra In-Ear Headphones Launched

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Dragash, pehlivanët ruajnë traditën shekullore

DRAGASH (AA) - Në livadhin e quajtur Mejdan, në një lartësi mbidetare prej një mijë metra, në rajonin e Opojës së komunës së Dragashit,...

Real Madrid po përgatit ofertën për Kante

Skuadra e Real Madrid është gati që të lansojë ‘bombën’ e merkatos së verës. ‘Los Blancos’ duan që me...

The Definitive Guide To Marketing Your Business On Instagram

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Mobile Marketing and the Future of E-Commerce

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Things to Look For in a Financial Trading Platform

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Netanyahu e pranon: Izraeli është përfshirë në sulmet në Irak

Benjamin Netanyahu, kryeministri i Izraelit ka pranuar përfshirjen e vendit të tij në sulmet kundër grupeve të lidhura me Iranin në Irak.

Policia gjen kokainë me vlerë 1 milion dollarë në kutitë e bananeve

Kutitë e bananeve që do të shpërndaheshin në tre dyqane në Washington ishin të rrethuara me pako kokaine. Autoritetet...

Me çfarë premtimesh partitë politike do t’i synojnë votat e qytetarëve?

Zhvillimi ekonomik, punësimi, sundimi i rendit dhe ligjit dhe në veçanti ngritja e cilësisë në arsim, janë disa nga çështjet që mendohet...

Nisma dhe AKR-ja zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Nisma dhe AKR-ja është koalicioni i dytë parazgjedhor. Pas marrëveshjes AAK-PSD, mbrëmë në orët e vona është arritur marrëveshja...

Humb jetën në aksident trafiku 31-vjeçari nga Lipjani

Një 31-vjeçar nga Llapnasella e Lipjanit ka humbur jetën në një aksident trafiku. Në ora 02:30 të mëngjesit të...

Barcelona mbetet pa fjalë, Real Madrid cakton ditën për prezantimin e Neymarit

Neymar vazhdon të kërkohet nga Real Madrid, por edhe ish skuadra e tij, Barcelona. Real...

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua...