Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Merr fund ëndrra e Lorianës, kosovarja mposhtet në çerekfinale

Ka marrë fund edhe ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut. Kuka e...

Akil Gjakova pa medalje, mposhtet nga Azoidis

Akil Gjakova ka përfunduar rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minskut. Në këto lojëra ku Akili po garonte...

Akil Gjakova e nis me fitore me IPPON në Lojërat Evropiane të Minsk 2019

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minsk 2019. Gjakova,...

Akil Gjakova mëson kundërshtarin e parë për Lojërat Evropiane Minsk 2019

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, do të synojë të regjistrojë një tjetër sukses të madh si për vetën ashtu edhe për sportin kosovar....

Dy finale Kosovë-Rusi në Minsk të Bjellorusisë

Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova janë në pritje të finaleve të mëdha të garave të xhudos në Lojërat Evropiane në Minsk 2019.

Driton Kuka i zhgënjyer me Kuvendin e Kosovës: Nuk e kemi merituar kështu

Trajneri i suksesshëm i xhudos, Driton Kuka është shprehur tejet i zhgënjyer me Kuvendin e Kosovës. Këta të fundit...

Tyson Fury triumfon me lehtësi ndaj Schwarz, mjaftojnë dy raunde

Tyson Fury ka vërtetuar edhe një herë se është njëri prej më të mëdhenjve të peshave të rënda në boks.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sudani i Jugut, 200 mijë njerëz të prekur nga përmbytjet

Agjencia e OKB-së për Refugjatë (UNHCR) ka bërë të ditur se si pasojë e përmbytjeve të papara që kanë goditur rëndë qarkun Maban...

Avni Dehari: Kryeprokurori Shala nuk na dha raportin, kjo është vrasja e dytë për...

Prindërit e Astrit Deharit, së bashku me bashkëshorten e tij dhe avokatin, Tomë Gashi, kanë mbajtur konferencë për media, ku kanë dhënë...

Fitojnë Llapi, e Dukagjini – Gjilani befason Feronikelin

Janë mbyllur tri ndeshjet e para të xhiros së 10-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në tri ndeshje...

“Jo”-ja e trazon Shkupin, raportet flasin për dorëheqje të kryeministrit Zaev

Refuzimi për hapjen e negociatave ka trazuar vendet aspirante, ndërsa Shkupi ka reaguar me një mbledhje të shpejtë të qeverisë.

Afganistan, 22 të vdekur gjatë dy shpërthimeve

Rreth 22 persona kanë humbur jetën sot gjatë shpërthimeve të dyfishta në Afganistan, transmeton Anadolu Agency (AA). Mediat lokale raportojnë...

Hahn për hapjen e negociatave: BE dështoi me vendimin që mori

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn përmes një postimi në “Twitter” më herët bëri të ditur se KE nuk arriti një vendim në favor...

Në xhamitë e Kosovës hytbeja e kësaj jave iu kushtua dukurisë së trafikimit...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u mbajthytbe  kushtuar dukurisë së trafikimit të qenieve njerëzore dhe dukurisë e lypjes Me rekomandim të kryetarit...