Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Merr fund ëndrra e Lorianës, kosovarja mposhtet në çerekfinale

Ka marrë fund edhe ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë në Lojërat Evropiane të Minskut. Kuka e...

Akil Gjakova pa medalje, mposhtet nga Azoidis

Akil Gjakova ka përfunduar rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minskut. Në këto lojëra ku Akili po garonte...

Akil Gjakova e nis me fitore me IPPON në Lojërat Evropiane të Minsk 2019

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minsk 2019. Gjakova,...

Akil Gjakova mëson kundërshtarin e parë për Lojërat Evropiane Minsk 2019

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, do të synojë të regjistrojë një tjetër sukses të madh si për vetën ashtu edhe për sportin kosovar....

Dy finale Kosovë-Rusi në Minsk të Bjellorusisë

Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova janë në pritje të finaleve të mëdha të garave të xhudos në Lojërat Evropiane në Minsk 2019.

Driton Kuka i zhgënjyer me Kuvendin e Kosovës: Nuk e kemi merituar kështu

Trajneri i suksesshëm i xhudos, Driton Kuka është shprehur tejet i zhgënjyer me Kuvendin e Kosovës. Këta të fundit...

Tyson Fury triumfon me lehtësi ndaj Schwarz, mjaftojnë dy raunde

Tyson Fury ka vërtetuar edhe një herë se është njëri prej më të mëdhenjve të peshave të rënda në boks.

Kosova në sekondën e fundit mbetet pa fitore ndaj Polonisë

Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kombëtarja e Kosovës në hendboll. Të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe...

Joshua flet pas humbjes shokuese që pësoi nga Ruiz, konfirmon shumë gjëra

Andy Ruiz JR ka bërë një prej befasive më të këndshme viteve të fundit në botën e boksit. Britaniku...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Sot takimi Haradinaj-Limaj, a do t’i bashkëngjitet Nisma AAK-së e PSD-së

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas zyrtarizimit të koalicionit me PSD -në gjatës së djeshme ka bërë...

Punëtorët e aeroportit sot sërish në grevë

Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, sot prej orës 08:00 do të mbajnë grevë dy orëshe ashtu siç e kanë...

“Lufta” tregtare, ministri maqedonas i Ekonomisë sot qëndron në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala sot do të presë ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi.

Kërkoi ndihmë para 10 ditësh, gjendet në Napoli trupi i 27 vjeçarit

Trupi i një alpinisti francez që u zhduk në Itali pasi bëri një telefonatë urgjente 10 ditë më parë është gjetur në...

Tregtohet edhe ajri i alpeve të Zvicrës!

Një kompani zvicerane që tregton shishe me ajër alpin drejt Azisë është mes të përzgjedhurve për të fituar “especially absurd shipping award”...

Pritje deri në pesë orë për të dal nga Merdarja, të dhënat për pikat...

Bashkatdhetarët tanë që po kthehen nga pushimet në Kosovë, po përballen me pritje të gjata në pikë kalimet kufitare të Kosovës.

Greva në Aeroportin e Prishtinës vazhdon edhe në dy ditët në vijim

Sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”  është mbajtur greva e punëtoreve të Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve nga ora 08:00...