Maratona e Stambollit, marrin pjesë rreth 125.000 garues nga 100 shtete

0
Në Stamboll sot mbahet edicioni i 39-të i maratonës Vodafone, në të cilin marrin pjesë rreth 125.000 garues nga 100 shtetet të ndryshme të...

Distria Krasniqi e fiton të artën në Evropianin U23

0
Distria Krasniqi është kampione e Evropës për U23 në xhudo. Xhudistja Distria Krasniqit i ka siguruar Kosovës medaljen e Artë në Kampionatin Evropian U23 që...

Dëmton rëndë shtyllën kurrizore, sportisti shqiptar në koma

0
Leonardo Frrokaj, mundësi shqiptar i cili është njëkohësisht edhe kampion vendi ka humbur ndjenjat gjatë garës pasi ka dmtuar dy vertebra të shtyllës kurrizore. Kampioni...

Wilder “bombardon” Stiverne me nokaut teknik që në raundin e parë (Video)

0
E gjithë vëmendja e kësaj jave për dashamirët e boksit ishte në Brooklyn të New Yorkit, kjo pasi qyteti amerikan ishte nikoqir i duelit...

Historike: Skitari kosovar fiton të drejtën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike

0
Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka arritur synimin e madh, për të fituar normën olimpike në pesë disiplina të ndryshme për Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang...

Lewis Hamilton kampion bote në Formula 1

0
Lewis Hamilton është shpallur kampion bote në formula 1. Shoferi britanik i Mercedess përfundoi i nënti në Çmimin e madh të Meksikës, ku i mjaftoi...

Kjo është pishina më e thellë në botë, dhe aty notohet për qejf!

0
Fillimisht, nëse keni frikë nga uji dhe thellësia, mos e shikoni videon. Dhe e dyta, nëse e dashuroni notin, përgatituni të lakmoni! Kjo është pishina më...

A është peshk apo njeri?! Videon do ta shikoni më shumë se një herë!

0
Ky nuk është not i zakonshëm, por jashtë asaj. Notuesi amerikan, kampioni i gjashtëfishtë Hill Taylor kishte arritur një rekord të jashtëzakonshëm në garat profesionale...

Kelmendi, “miniera e artë” e Kosovës

0
Kosova arin e ka patur gjithmonë nën këmbët e saj, në zemrën e këtij vendi, në Trepcë. Trepca megjithatë nuk është e vetmja “minierë”...

Donjeta Sadiku, kampione e Evropës në boks

0
Boksierja kosovare Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian për të reja që po mbahet në Turqi. Ajo në finale në kategorinë...