Moto GP, Marc Marquez fiton titullin e katërt të kampionit botëror

Piloti i Repsol Honda, Marc Marquez (24), u kurorëzua me titullin e katërt të kampionit botëror, të cilin e siguroi në garën e fundit...

Sportistët nga Kenia, fitues të Maratonës në Stamboll

Fitues i edicionit të 39-të të maratonës Vodafone të Stambollit në kategorinë e meshkujve është Abraham Kiprotich nga Kenia, ndërsa në kategorinë e femrave,...

Nadal akoma nuk e di nëse do të jetë gati në finalen e ATP-së

Tenisti më i mirë në botë spanjolli Rafael Nadal tha se ende nuk mund të thotë me siguri nëse do të jetë gati...

Maratona e Stambollit, marrin pjesë rreth 125.000 garues nga 100 shtete

Në Stamboll sot mbahet edicioni i 39-të i maratonës Vodafone, në të cilin marrin pjesë rreth 125.000 garues nga 100 shtetet të ndryshme të...

Distria Krasniqi e fiton të artën në Evropianin U23

Distria Krasniqi është kampione e Evropës për U23 në xhudo. Xhudistja Distria Krasniqit i ka siguruar Kosovës medaljen e Artë në Kampionatin Evropian U23 që...

Dëmton rëndë shtyllën kurrizore, sportisti shqiptar në koma

Leonardo Frrokaj, mundësi shqiptar i cili është njëkohësisht edhe kampion vendi ka humbur ndjenjat gjatë garës pasi ka dmtuar dy vertebra të shtyllës kurrizore. Kampioni...

Wilder “bombardon” Stiverne me nokaut teknik që në raundin e parë (Video)

E gjithë vëmendja e kësaj jave për dashamirët e boksit ishte në Brooklyn të New Yorkit, kjo pasi qyteti amerikan ishte nikoqir i duelit...

Historike: Skitari kosovar fiton të drejtën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka arritur synimin e madh, për të fituar normën olimpike në pesë disiplina të ndryshme për Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang...

Lewis Hamilton kampion bote në Formula 1

Lewis Hamilton është shpallur kampion bote në formula 1. Shoferi britanik i Mercedess përfundoi i nënti në Çmimin e madh të Meksikës, ku i mjaftoi...

Kjo është pishina më e thellë në botë, dhe aty notohet për qejf!

Fillimisht, nëse keni frikë nga uji dhe thellësia, mos e shikoni videon. Dhe e dyta, nëse e dashuroni notin, përgatituni të lakmoni! Kjo është pishina më...