Wilderit i nevojitet vetëm një raund për mbrojtjen e titullit të WBC, ‘shembet’ Breazeale

Mega dueli i shumëpritur ndërmjet Deontay Wilder dhe Dominic Breazeale ka përfunduar pas vetëm një raundi luftë. Deontay Wilder...

Yamaha prezanton katër modele të reja të e-biçikletave

Kompania e njohur japoneze e motoçikletave, Yamaha, e cila pretendon se ka krijuar biçikletat elektronike qysh në vitin 1993, ka përgatitur modele të reja. Aktualisht...

Kosova në sekondën e fundit mbetet pa fitore ndaj Polonisë

Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kombëtarja e Kosovës në hendboll. Të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe...

Majlinda mposht zviceranen, kalon në raundin tjetër

Xhudistes nga Kosova i janë dashur vetëm 10 sekonda për t’i dhënë fund luftës ndaj zviceranes. Majlinda Kelmendi fiton garen e parë, duke mposhtur zviceranen...

Kuka kalon në finalen e Grand Prix Marrakech

Loriana Kuka po zhvillon një turne të jashtëzakonshëm në Marok, në Grand Prixin e Marrakech. Xhudistja nga Kosova ka...

Sefer Seferi mposhtet nga Manuel Charr

Sefer Seferi është mundur nga Manuel Charr. Vëllai i Nuri Seferit, Sefer Seferi, është mundur nga boksieri gjerman Manuel Charr në një meç shumë interesant. Meçi...

Eliminohet Nora Gjakova

Xhudisjta kosovare, Nora Gjakova nuk ka arritur rrugëtimin drejt medaljes së artë në Lojërat Olimpike pasi është mposhtur nga rumunia, Caprioriu.

India nuk i lëshon vizat për përfaqësuesit kosovar, Donjeta Sadiku nuk merr pjesë në...

Përfundimisht, Kombëtarja e femrave të Kosovës në boks nuk është pajisur me viza. Donjeta Sadiku dhe ekipi i saj kanë pasur që të udhëtojnë drejt...

Mayweather – Nasukawa, fituesi shpallet me nokaut dhe lot në sy në raundin e...

Floyd Mayweather ka shënuar një tjetër fitore të radhës. Kampioni i pamposhtur në boks, Floyd Mayweather, ka arritur ta nokautojë Tenshin Nasukawa. Kikbokseri japonez nuk arriti...

Kelmendi, “miniera e artë” e Kosovës

Kosova arin e ka patur gjithmonë nën këmbët e saj, në zemrën e këtij vendi, në Trepcë. Trepca megjithatë nuk është e vetmja “minierë”...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...