Haxhi Krasniqi e humb titullin e kampionit të Evropës

Edhe pse ishte favorit, Haxhi Robin Krasniqi është mposhtur nga Stefan Hartel në duelin e zhvilluar për titullin e kampionit evropian, në...

Distria Krasniqi e fiton të Artën në “Qingdao Masters” në Kinë

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në ‘Qingdao Masters’, duke e mposhtur në finale garuesen nga Mongolia, Narantsetseg Ganbaatar.

Majlinda shkruan historinë në Rio

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Lojërat Olimpike. Kosovarja mposhti italianen, Odette Giuffrida në finalen të “Rio 2016”,...

Lojtari amerikan sulmohet nga një shqiponjë (VIDEO)

Moment “paniku” për lojtarin e Seattle Mariners, Xhejms Pakstonit. Për të nisur lojën në ndeshjen e kampionatit MLB (bejsboll) kundër Minesota Tuins i është dashur...

E konfirmon Fury: Ja sa para kam dhuruar për të pastrehët

Mbrapa në kohë, në muajin dhjetor, Tyson Fury kishte premtuar para duelit me Deontay Wilder se të gjitha milionat e fituara nga...

Federer dhe Djokovic luajnë për titullin e Wimbledon, pritet spektakël

Dy më të mirët e tenisit do të zbresin sot në fushën qendrore në Wimbledon, për të kontestuar titullin e kampionit.

Donjeta Sadiku, kampione e Evropës në boks

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian për të reja që po mbahet në Turqi. Ajo në finale në kategorinë...

Ja sa pikë grumbulluan sot xhudistet kosovare

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë vazhdar me sukseset e tyre në xhudo, ku falë tyre Kosova mori tri medalje, dy të...

Kuka kalon në finalen e Grand Prix Marrakech

Loriana Kuka po zhvillon një turne të jashtëzakonshëm në Marok, në Grand Prixin e Marrakech. Xhudistja nga Kosova ka...

Majlinda Kelmendi sensacionale, mbërrin në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi ka arritur në gjysmëfinale të kampionatit botëror, që po mbahet në Tokio të Japonisë, kategoria -52 kg.