India nuk i lëshon vizat për përfaqësuesit kosovar, Donjeta Sadiku nuk merr pjesë në...

Përfundimisht, Kombëtarja e femrave të Kosovës në boks nuk është pajisur me viza. Donjeta Sadiku dhe ekipi i saj kanë pasur që të udhëtojnë drejt...

Qeveria e Spanjës dorëzohet para IOC-ut, vendos t’i njoh simbolet shtetërore të Kosovës

Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e...

Khabib ka gati befasinë e madhe

Khabib Nurmagomedov ka sjell një befasi për fansat. Khabib Nurmagomedov dëshiron që për këtë fundvit tu sjell fansave një dhuratë të çmuar nga ai.Boksieri i...

Kosova përfundon turneun në vendin e parë

Xhudistet Kosovarë po vazhdojnë që të mahnitin botën me paraqitjet e tyre. Në Grand Prix të Uzbekistanit, shteti më i ri i Evropës ka përfunduar...

Loriana Kuka fiton medaljen e artë në Tashkent Grand Prix

Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka, ka fituar medaljen e artë në Grand Prix e Tashkent (Uzbekistan). Kuka është shpallur fituese e garës në kategorinë...

Loriana Kuka siguron medaljen, prek finalen e Uzbekistanit

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, i ka siguruar Kosovës edhe një medalje në Uzbekistan Grand Prix, që po mbahet në Tashkent. Luftëtarja jonë garon në kategorinë...

Ja sa pikë grumbulluan sot xhudistet kosovare

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë vazhdar me sukseset e tyre në xhudo, ku falë tyre Kosova mori tri medalje, dy të...

Revanshi mes Khabib dhe McGregor, presidenti i UFC-s merr vendimin final

Conor McGregor nuk pritet që ta ketë revanshin e kërkuar tani me Khabib Nurmagomedov. Mundësi iralandez u ”demolua” plotësisht nga kampioni i peshave të lehta...

Akil Gjakova prek finalen, vetëm një hap larg medaljes së artë

Akil Gjakova ka dhuruar performanca të shkëlqyera në Garnd Slamin e Abu Dhabit. Gjakova garon në kategorinë deri 73 kg dhe sot ka shënuar...

Akil Gjakova e nis me fitore

Akil Gjakova e ka nisur me fitore rrugëtimin për medalje të artë, në Abu Dhabi. Gjakova e ka mposhtur me “IPPON” kundërshtarin nga Taxhikistani,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

10 telefonët mobil që bënë historinë

Që nga Motorola e viteve 80’ e më pas tek tulla Nokia 3310 deri tek Samsung Galaxy Note 7, këta janë telefonët me më...

Fehmi Ferati: “Burdushi i blente gazetarët për ta ftuar në emisione”

Moderatori televiziv Fehmi Ferati ka zbuluar një detaj që interesant se si “mjeku” popullor Hysri Peçani – “Burdushi” i “blente”  gazetarët për ta ftuar...

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose...

E keni humbur betejën për lënien e duhanit? Provoni këto mënyra

Nëse dëshironi të lini duhanin, mund të bëni ndryshime  të vogla në stilin tuaj të jetesës që mund t’ju ndihmojë të rezistoni tundimit për...

Protesta në Francë, një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa 47 të tjerë janë lënduar gjatë protestave në Francë, të organizuara në shenjë pakënaqësie për shkak...

Rreziku nga qumështi që shitet në rrugë, mjekët tregojnë pasojat

Shitja e ushqimeve dhe veçanërisht bulmetit në rrugë në pluhur dhe pa kushte higjienike, është një burim i madh infeksionesh. Nënproduktet e qumështit që...

Ahmeti i përgjigjet VV-së: Inatet personale mbizotërojnë arsyen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, njëherësh kryetar i PSD-së, u është kundërpërgjigjur akuzave nga Lëvizja Vetëvendosje, që pak më parë në konferencën e mbajtur...