Kapiteni i Çekisë: Mungesa e Muriqit nuk është një problem për Kosovën

Kapiteni i Kombëtares së Çekiës, Vladimir Darida, ka deklaruar se mungesa e Vedat Muriqit nuk do të jetë një problem për Kosovën.

Zyrtare/ Përcaktohet orari i El Clasico-s së parë të sezonit

Duhej të luhej më 26 tetor El Clasico-ja e parë e sezonit mes Barcelonës dhe Real Madridit, por për shkak të protestave...

Prokuroria e shtetit del me komunikatë: Kemi filluar hetimet lidhur me shitjen e biletave...

Prokuroria e shtetit të Kosovës ka dalë me komunikatë, ku njofton qytetarët se kanë filluar hetimet rreth shitjes së biletave për  ndeshjet...

Sistemi i shitjes së biletave jashtë funksionit edhe sot

Sistemi i shitjes së biletave për ndeshjet vendase të Kosovës ka mbetur jashtë funksionit edhe sot. Sistemi që menaxhohet...

Rashica optimist: Në Çeki vetëm për fitore

Milot Rashica është paraqitur në konferencën e sotme për shtyp, pas përfundimit të stërvitjeve të sotme para nisjes në Çeki.

Zbulohet slogani i mrekullueshëm i “Dardanëve” që do të mirëpresin lojtarët dhe tifozët anglezë

Tifogrupi më i madh kosovar, Dardanët kanë zbuluar sloganin me të cilin do ta presin Kombëtaren e Anglisë. Kosova...

Fillon shitja e biletave në tregun e zi për ndeshjen Kosovë – Angli

Ende pa filluar procesi i shitjes së biletave për ndeshjen mes Kosovës dhe Anglisë, e paraparë të zhvillohet më 17 nëntor në...

Zyrtare: Muriqi mungon ndaj Çekisë dhe Anglisë

Vedat Muriqi nuk ka arritur të rikuperohet nga lëndimi. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të...

Mbrojtësi më i shtrenjtë në botë mund të mungojë kundër Kosovës

Gareth Southgate është i shqetësuar për gjendjen fizike të Harry Maguire para dy ndeshjeve të Anglisë, atë kundër Malit të Zi dhe...

Kosovë – Angli, sot dalin në shitje biletat

Sot (e martë) do të dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Angli. Kombëtarja e Kosovës më 17...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Mourinho, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Jose Mourinho është trajner i ri në Tottenham Hotspur. Jose Mourinho është emëruar menaxher i ri i Tottenhamit duke...

“Gjatë protestave në Iran humbën jetën të paktën 106 persona”

Organizata për të drejtat e njeriut "Amnesty International" ka njoftuar se të paktën 106 persona e kanë humbur jetën gjatë protestave të...

Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin...

Ramiz Lladrovci intervistohet nga Specialja, dhjetori sjell aktakuzat e para

Kreu i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ish-themeluesi i UÇK-së, të martën doli para Prokurorisë Speciale të Hagës në cilësinë e dëshmitarit.

Vrasja e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni i lidhur me politikën

Policia në Maltë ka arrestuar sot një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne...

Vdekja e miliarderit, dy roje burgu akuzohen për falsifikim të regjistrave

Dy oficerë burgu, të cilët ishin përgjegjës për mbrojtjen e financierit të ndjerë amerikan, i dënuar për abuzim...

SHBA-ja thotë se tri media në Mal të Zi dezinformojnë me urdhër të Kremlinit

E ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Mal të Zi, Judy Kuo, tha se tri media që veprojnë në tregun malazez,...