Kosova nuk di për humbje në stadiumin që mban emrin e legjendës Fadil Vokrri

Më 9 shtator të vitit 2018, Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar ‘Fadil Vokrri’.

Berisha falënderon tifozët e Kosovës, kërkon fitore kundër Malit të Zi

Valon Berisha pak orë pas ndeshjes me Malin e Zi ka falënderuar tifozët e Kosovës për mbështetjen...

Ndeshja po afron, çmimi i biletave në tregun e zi arrin shifrën e 300...

Edhe njëherë tjetër të gjitha biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës u ‘avulluan’ brenda 10 minutave. Më 7...

FFK-ja nëshkruan marrëveshjen me Federatën e Futbollit të Gjermanisë

Sot në selinë e FFK-së është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë.

30 mijë turq “pushtojnë” Parisin, forca shtesë sigurie për Francë-Turqi

Alarm i kuq për Francë-Turqi. Në stadiumin “Saint Denis” të kryeqytetit Paris nuk zhvillohet thjesht një ndeshje futbolli, shkruan Supersport.al.

Numri i tifozëve malazezë në “Fadil Vokrri”, midis tyre edhe serbë

Kosova sot luan kundër Malit të Zi në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Tribunat do të jenë të stërmbushura...

Opsionet që e dërgojnë Kosovën në EURO 2020

Fitorja e Çekisë ndaj Anglisë i ka prishur paksa punë Kosovës për kualifikim në Euro 2020. Tashmë kur kemi...

Vlerat e skuadrave – Kosova më e mirë se Mali i Zi

Kosova luan sonte testin vendimtar për kualifikueset e Euro 2020, ku do të përballet me Malin e Zi. ‘Dardanët’...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Malit të Zi

Kosova sot luan një tjetër ndeshje të rëndësishme, teksa do të përballet me Malin e Zi në kuadër të kualifikimeve për Euro...

Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe Malit të Zi – ‘Dardanët’ njohin vetëm...

Kosova luan sonte testin vendimtar për kualifikueset e Euro 2020, kur do të përballet me Malin e Zi. ‘Dardanët’...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tornado e fuqishme godet Texasin

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin e Dallas, Texas mbrëmjen e djeshme duke shkaktuar shkatërrim masiv të ndërtesave si dhe ndërprerje...

Bllokohet votimi në Parlamentin britanik

Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i...

UEFA dënon rënd Serbinë

UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në...

Princi i Kurorës Saudite nuk heq dorë nga blerja e Manchester United

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga familja mbretërore saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Sylën. Kjo është...

Sudan, qeveria dhe rebelët pajtohen për t’i dhënë fund armiqësisë

Qeveria sudaneze dhe disa grupe rebele nënshkruan një deklaratë politike me anë të të cilës pretendojnë t’i hapin rrugën një marrëveshjeje të...

Arrestohen dy persona si pasojë e racizmit në futbollin anglez

Dy persona janë arrestuar pasi kanë abuzuar në baza racore, gjatë ndeshjes së vlefshme për FA Cup. Ndeshja e...