Shqipëria zbulon listën, fton një futbollist që do ta ftojë edhe Kosova

Fderata Shqiptare e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të Shqipërisë U21 për ndeshjen e 2 shtatorit që luhet ndaj Greqisë në Athinë prej...

Milani mposhtet nga Napoli

Napoli ka fituar derbin e javës së dytë në Serie A, duke mundur si vendas Milanin, me rezultat 4:2. Ndeshja e zhvilluar në San...

Reali vuan, por fiton

Real Madrid ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Celta Vigos, në kuadër të xhiros së dytë të La Ligas. Mbretërit...

Fitore dramatike e Unitedit në fund të ndeshjes

Skuadra e Manchester Unitedit ka arritur që me vështirësi ta mposht Hull Cityn me rezultat minimal 1 me 0. Edhe pse takimin e dominoi kresjtësisht...

Juve mposht Lazion

Juventusi ka mposhtur si mysafirë Lazion me rezultat 1:0. Kampioni i Italisë ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë kampionale, pas të parës së...

Turqia pa yllin e saj në eliminatore

Turqia nuk do të ketë në radhët e saj për ndeshjet me Rusinë dhe Kroacinë, kapitenin Arda Turan. Trajneri i skuadrës ballkanase nuk e ka...

Formacionet zyrtare: Tottenham – Liverpool

Tottenham dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në kuadër të xhiros së tretë në Premierligë. Tottenham: Vorm, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose;...

Real Madrid – Celta Vigo, formacionet me plot mungesa

Real Madrid ka ende shumë mungesë edhe për duelin me Celta Vigon. Real Madrid është ende në pritje të rikthimeve të rëndësishme. Cristiano Ronaldo e Karim...

Shaqiri mungon në ndeshjen e parë kualifikuese

Zvicra është tronditur nga lajmi se Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”, ndaj Portugalisë. Shaqiri do të...

Këto janë grupet e Ligës së Evropës

Tashmë ka përfunduar edhe shorti i Ligës Evropës dhe edhe këtë sezon nuk munguan befasitë. Grupi A është grupi më interesant, ndërsa më poshtë keni...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosova U19 i mbyll me humbje kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është eliminuar nga faza e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian. ‘Dardanët’ e rinj janë mposhtur...

Trajneri i Brazilit: Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

Trajneri i Brazilit, Tite, ka thënë se nuk mund të ketë krahasime mes Lionel Messit dhe Pele. Messi dhe...

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar që të gjithë ata konsumatorë individual që nuk janë pajisur me ujëmatës do të shkyçen...

BMW-ja përgatitet për ta rivalizuar Mercedesin me këtë veturë

BMW i4 po krijon një kërcënues serioz për Modelin Tesla 3. Sidoqoftë, i4 është vetëm një pjesë e sulmeve të ardhshme të...

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz takon myftiun Naim Tërnava, ja temat e takimit

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz, ka mirëpritur sot në Riad myftiun Naim Tërnava, së bashku me delegacionin e tij përcjellës.

Kritikoi Trump, gazetari pushohet nga puna në mes të emisionit

Gazetari i mirënjohur kanadez, Craig Silverman u pushua nga puna pasi transmetoi një video rreth Roy Cohn, një avokat i pamëshirshëm i...

Përzgjidhen vendet më të rrezikshme për t’u vizituar, ja ku kategorizohet Kosova

International SOS, firma ndërkombëtare e shërbimeve mjekësore dhe udhëtimit më e madhe në botë, ka radhitur Kosovën në kategorinë e dytë të...