“Mundo Deportivo” zbulon lajmin e madh për Messin

Lionel Messi do të mbetet përgjithmonë te Barcelona. Sulmuesi së shpejti do ta zyrtarizojë vazhdimin e kontratës me klubin katalan, deri në vitin 2021. Por, e...

Ekipi i fundit që kualifikohet për “Kampionatin botëror 2018”

Peru ka siguruar një vend në mesin e skuadrave pjesëmarrëse në "Kampionatin botëror 2018". Peru ka mposhtur 2:0 Zelandën e Re, për të siguruar një...

Neymar është i mirëpritur te Real Madridi

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro ka thënë se do të kishte mirëpritur ish-lojtarin e Barcelonës, Neymar në Real Madrid. Ylli i Brazilit tronditi botën e...

Caktohet orari i ndeshjeve për Kupën e Botës

Ngjarja më e rëndësishme e futbollit, Kampionati Botëror do të zhvillohet nga 14 qershori i vitit të ardhshëm deri 15 korrik. 30 nga 32 skuadra...

Daliç konfirmohet si trajner i Kroacisë

Pas kualifikimit në Kupën e Botës, Kroacia ka vazhduar bashkëpunimin me trajnerin. Zltako Daliç u bë një hero në Kroaci, pasi arriti ta kualifikonte kombëtaren...

Vetëm nëse ndodh kjo, Italia mund të kualifikohet në Botëror

Italia është zyrtarisht jashtë Botërorit Rusi 2018, për atë që përfaqëson pa asnjë dyshim një katastrofë në nivelin sportive. Buffon, Barzagli, De Rossi dhe sipas...

Kosova merr një barazim pa gola kundër Azerbajxhanit në Baku

Kosova U-21 merr një barazim pa gola kundër Azerbajxhanit në Baku Kosova U 21 ka barazuar 0-0 me Azerbajxhanin U-21, në kuadër të kualifikimeve për...

Konfirmohet: Kampionati Evropian mbahet në Shqipëri

Shqipëria do të jetë organizatorja e radhës e Kampionatit Europian të Peshëngritjes për të rritur, që do të mbahet në mars të vitit të...

Kosova pas shumë humbjesh, arrin fitoren e shumëpritur

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore kundër Letonisë në stadiumin “Adem Jashari”. Kosova mposhti 4 me 3 mysafirët nga Letonia në ndeshjen miqësore. Golat për ekipin...

Shqipëria e mposhtë Turqinë në Antalia

Shqipëria ka zhvilluar një ndeshjen mjaftë të bukur përballë Turqisë në Antalia, duke fituar me rezultat 3-2. Kombëtarja e drejtuar nga Cristain Panucci e nisi...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
134AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Krimineli Assad bën paradë në Gutën e shkatërruar

Kreu i regjimis të Sirisë, Bashar al-Assad organizoi një paradë të vogël personale për suksesin e pjesshëm të masakrimit të një rrethine rebele të...

Buffon: U riktheva në Kombëtare për këtë arsye

Portieri legjendar, Gigi Buffon kishte paralajmëruar pensionimin nga Kombëtarja pas eliminimit nga Kupa E botës kundër Suedisë, shkruan indeksonline. Megjithatë, 40 vjeçari i është përgjigjur...

Analistët: Demarkacioni të marr epilog nesër, mosvotimi çon në rrëzimin e Qeverisë

Nesër pritet të jetë dita vendimtare sa i përket mbylljes së kapitullit për ratifikimin apo jo të demarkacionit. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nesër pritet...

Lëvizja FOL kritikon qeverinë për mospublikimin e kontratës së autostradës

Lëvizja FOL është njoftuar se Ministria e Infrastrukturës ka bërë ankesë kundër Aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, përmes së cilës është aprovuar si...

Banka islamike do të financojë 100.000 operacione për fëmijët afrikanë

Kreu i Korporatës Ndërkombëtare për Financimin e Tregtisë Islamike, Waleed al-Wohaib, ka deklaruar se Banka Islamike e Zhvillimit (IDB) ka krijuar një fond prej...

Formacioni i xhiros së 29-të në La Liga

Me ndeshjen Real Madrid – Girona është mbyllur xhiroja e 29-të e La Ligas. Real Madrid në Bernabeu, mposhti 6:3 katalanët e Gironas, për të...

Abuzimi me të dhënat, rritet presioni mbi Zuckerbergun

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet personalisht në panelet e...