Arsenali vazhdon me fitore, rikthehet edhe Leicesteri

Skuadra e Leicester Cityt është rikthyer me fitore në Premier Ligë, pasi në xhiron e pestë arriti që me rezultat 3 me 0 ta...

Manchester City vazhdon me formë të shkëlqyer

Manchester City vazhdon me formë të shkëlqyer në Premier Ligë, ku në pesë ndeshje ka arritur pesë fitore. Së fundi citizën arritën të mposhtin Bournemouthin...

Barcelona shënon fitore të lehtë kundër Leganes

Barcelona shënoi fitore të thellë ndaj Leganes duke e mposhtur me rezultat të thellë 5:1. Lionel Messi shënoi dy gola kurse Neymar e Luis...

Kosova ndeshet sonte me Bullgarinë

Kosova zhvillon sonte ndeshjen e fundit në kuadër të eliminatoreve për “EuroBasket 2017”. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ndeshet sonte me Bullgarinë në duelin e...

Derbi anglez i takon Liverpool-it

Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Stamford Bridge me rezultat 1-2. Golat për Liverpoolin i shënuan Dejan Lovren në minutën e 17-të dhe Jordan Henderson...

Milani mposht Sampdorinë

Milani ka mposhtur si mysafirë Sampdorian në Luigi Ferraris. Golin për Milanin e shënoi Carlos Bacca në minutën e 85-të. Kolumbiani i cili hyri në lojë...

Rang lista e FIFA-s, Kosova pas barazimit me Finlandën radhitet e 168-ta

Në renditjen e fundit të Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Shqipëria ka ruajtuar pozitën e 40-të, ndërsa përfaqësuesja e Bosnjë e Hercegovinës është ngjitur...

Prishtina shënon fitoren e katërt, mposht Gjilanin

Pishtina shënon edhe fitoren e katërt në pesë ndeshjet e para të Vala Superligës. Skuadra bardhekaltër mposhti Gjilanin me rezultat minimal 1:0 në “Agron...

De Biasi: Kosova më pëlqeu, meritoi më shumë

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka vlerësuar se Kosova ka merituar më shumë se një pikë që mori në ndeshjen eliminatore...
video

Supergoli i Sadikut (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares realizoi një super-gol për epërsinë e Zurichut ndaj Villarrealit. “Sadiku feston golin e hershëm për Zurichun, por VIllarreali tani ka kthyer ndeshjen...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Policia me plan operativ për ndeshjen Kosovë-Angli

Policia e Kosovës, me rastin e zhvillimit të ndeshjes nderkombetare në futboll ku do të takohen Kombëtarja e Kosovës dhe Anglisë, permes...

Ronaldo synon ta kualifikojë Portugalinë në Evropian, duke e rrëzuar Serbinë

ërveç Shqipëri-Francë dhe Kosovë-Angli, këtë të premte luhen edhe 5 sfida të tjera, ke vetëm në dy prej tyre ka interes sa...

Nissan tërheq rreth 450 mijë makina nga tregu amerikan

Prodhuesi i japonez i makinave Nissan Motor Co. do të tërheqë afër 450.000 automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) për...

Vdes një foshnjë në një kamp refugjatësh në Greqi

Organizata "Mjekët pa Kufij" (MSF) njoftoi se një foshnjë nëntëmuajshe ka vdekur në kampin e refugjatëve Moria në Greqi, transmeton Anadolu Agency...

Bolivi, vriten 4 persona në protestat paszgjedhore

Katër persona u vranë të shtunën në trazirat që shpërthyen pas zgjedhjeve në Bolivi, raporton Anadolu Agency (AA). Katër...

Siri, 9 të vdekur dhe 10 të plagosur nga sulmet e avionëve rusë në...

Siri, 9 civilë të vdekur dhe 10 të plagosur nga sulmet e avionëve rusë në Idlib.

Turqi, kapen 4 pjesëtarë të DEASH-it

Policia turke në provincën Adana ka arrestuar katër vëllezër, shtetas sirianë, të cilët dyshohet se janë pjesëtarë të organizatës terroriste DEASH dhe...