Juventusi barazon me Tottenhamin

Juventusi ka barazuar me Tottenhamin në ndeshjen e 1/8 të Ligës së Kampionëve. Gonzalo Higuain shënoi që në minutën e dytë për t’i dhënë zemër...

Barcelona përmbys Sevillën

Barcelona me shumë mund e ka fituar derbin a javës në La Liga, duke mposhtur Sevillan. Blaugranët në ‘Ramón Sánchez Pizjuán’, ka mposhtur 1:2 Sevillan.Vitolo...

Barcelona fitore minimale ndaj Granadës

Barcelona ka shënuar fitore të vështirë në Camp Nou, në ndeshjen e javës së dhjetë përballë Granadës me rezultat 1-0. Golin për Barcelonën e shënoi...

Barcelona ia ndërron numrin Philippe Coutinhos

Philippe Coutinho do të bartë numër të ri në fanellën e Barcelonës në sezonin 2018/2019. Braziliani që në afatin kalimtar të janarit iu bashkua Barcelonës,...

Tronditet Zvicra, Xhaka lëndohet dhe dërgohet me urgjencë në spital – rrezikon pjesëmarrjen në...

Kombëtarja e Zvicrës është shokuar sot, pasi mesfushori kryesor Granit Xhaka ka pësuar një lëndim. Helvetikët janë duke zhvilluar përgatitjet në Lugano para fillimit të...

Barcelona ofron dy yje dhe para për transferimin e Verrattit

Barcelona tashmë ka vendosur që ta transferoj Marco Verrattin në skuadër. Siç raporton “Donbalon”, skuadra katalonase është e gatshme që të ofroj dy lojtarë dhe...

Java e fundit në Spanjë, tre ekipe luajnë për mbijetesë

Do të luhen sot edhe 8 nga 10 ndeshjet e javës së fundit të kampionatit spanjoll, ku mes të tjerash, pritet të...

Ndeshje e çmendur tri gola në pjesën e pare

Në “Luzhniki Stadium” të Moskës është duke u luajtur finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Franca ka arritur të ritkhej epërsinë...

Zyrtare: Mourinho shkarkohet nga Man Utd

Manchester United e ka shkarkuar Jose Mourinhon. Manchester United ka marr vendim zyrtar për shkarkimin e Jose Mourinhon. Skuadra angleze ka lëshuar deklaratë zyrtare rreth shkarkimit...

Hamiltoni barazon rekordin e Schumacherit

Lewis Hamilton ka arritur të dale i pari në kualifikimet për ‘Belgian GP’, duke barazuar rekordin e Michael Schumacher me 68 ‘pole-pozicione’ në karrierën...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Përurohet objekti i qendrës edukativo-kulturore, donacion nga Kuvajti

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, të martën ka pritur në takim drejtorin e OJQ-së “Komiteti për Evropë dhe Amerikë për...

INTERPOL-i, vetëm një dështim i radhës për politikën e jashtme të Kosovës

Kosova edhe këtë vit ka dështuar të bëhet pjesë e Organizatës Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL. Kjo është bërë e...

Neymar një muaj nuk do të mund të luaj futboll

Sulmuesi brazilian Neymar, i klubit francez Paris Saint-Germain (PSG), do të qëndroj një muaj larg fushës për shkak të lëndimit të marrë,...

Haradinaj kërkoi shtyrjen e votimit të Kosovës në INTERPOL

Kosova e ka tërhequr aplikacionin për anëtarësim në INTERPOL. Kjo është konfirmuar përmes një komunikate për media nga Zyra...

Marrëveshje e re për Brexit? Britania dhe BE nisin bisedimet në Luksemburg

Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian ende nuk kanë mund të realizojnë një marrëveshje për ndarjen mes tyre. Ndërkohë, pas dështimeve të...

Kryeministri i Bullgarisë dënoi racizmin në futboll

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov ka dënuar sjelljen raciste të tifozëve të vendit të tij në futboll, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në veten e parë: Si e pranova Islamin nga golat e Muhamed Salah

Si një person që dashuron futbollin, tashmë e kam gjetur dikë që më inspiron me të vërtetë. Do të doja shumë që...