Mavraj: Nuk frikësohemi nga asnjë skuadër

Mërgim Mavraj ka paralajmëruar Shqipërinë të ketë kujdes në duelin e ardhshëm ndaj Spanjës përndryshe mund ta pësojë si Kosova kundër Kroacisë. Mbrojtësi i kombëtares...

Rashica: Kjo ishte e pafalshme

Milot Rashica është shprehur i zhgënjyer me humbjen e Kosovës ndaj Kroacisë. Ai megjithatë deklaroi që edhe Kosova i pati rastet e saj për të...

Shqipëria mposht Lihtenshtajnin, kryeson tabelën

Shqipëria ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim kundër Lihtenshtajnit. Kombëtarja fitoi me rezultat të pastër 2:0, duke shënuar nga një gol në secilën...

Kosova pëson humbje të thellë nga Kroacia

Kosova ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018”. Përfaqësuesja kosovare pësoi 6 me 0 nga Kroacia në ndeshjen e parë si...

Pjesa e parë i takon Kroacisë

Kroacia arriti të shënojë tri herë brenda pjesës së parë kundër Kosovës. Të tria golat i shënoi Mario Mandzukiç. Ndërsa Shqipëria është në avanntazh 1...

Kosovë – Kroaci, befasi në formacionet zyrtare (Foto)

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë-Kroaci.Befasi nga Albert Bunjaku është mos-inkuadrimi i Amir Rrahmanit nga fillimi, vendin e të cilit e ka zënë...

Formacionet zyrtare: Lihtenshtajn – Shqipëri

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lihtenshajtn - Shqipëri. Ndeshja starton sonte në orën 20:45.

Ky televizion transmeton ndeshjen Kosovë – Kroaci (FOTO)

Ndeshjen Kosovës – Kroaci, të gjithë ata të cilët nuk kanë mundur të udhëtojnë drejt Shkodrës, për ta përcjellur nga afër mund ta shohin...

Kosovë-Kroaci, angazhohen 1200 forca policore, në gatishmëri dhe një helikopter

Ndërsa kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në transfertë ndaj Lihtenshtejnit në orën 20:45 të mbrëmjes, në të njëjtin orar në stadiumin “Loro Boriçi”...

Zyrtare: Kosova do të luajë me këto fanella sot (Foto)

Kosova do të luajë me fanella të bardha kundër Kroacisë në ‘Loro Boriçi’. Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e saj të parë si vendës,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...