Mustafa vizitoi vendin ku do të nisin punimet për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala dhe kryetari i Federatës së Futbollit...

Barcelona befasohet nga Deportivo

Deportivo de La Coruna ka fituar ndaj Barcelonës me rezultat 2-1. Mysafirët ishin më të mirë, por vendasit befasuan me lojën e tyre sulmuese dhe...

Arsenali kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup

Arsenali ka fituar ndaj Lincoln Cityt me rezultat 5-0 në çerekfinale të FA Cup. Topçinjtë ishin dukshëm më të mirë pasi takimin e filluan me...

Bayern Munich forcon kreun, befasohet Dortmundi

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Eintracht Frankfurtit në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës. Bavarezët në ‘Alianz Arena’ kanë mposhtur 3:0 Enitracht Frankfurtin. Lewandowski...

Barcelona 6 gola PSG-së, kualifikohet në çerekfinale

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.Katalunasit kanë fituar në mënyrë të pabesueshme ndaj PSG-së, 6:1.Skuadra e Luis Enriques e nisi ndeshjen...

Barca spektakolare, 5 gola Celta Vigos

Barcelona ka mposhtur Celta Vigon me rezultat të thellë 5-0 në ndeshjen e xhiros së 26-të të La Ligës. Me një messi spektakular, ku shënoi...

Dhjetë transferimet e dështuara të sezonit, edhe një kosovar në mesin e tyre

Goal.com ka publikuar 10 transferimet më të dështuara të këtij sezonit e që prej tyre është pritur shumë. Në mesin e tyre është edhe Granit...

Ozil: Doja të shkoja te Barcelona, por Guardiola më injoroi keq dhe zgjedha Realin

Mesut Ozil ka treguar pesë skuadrat të cilat ishin të interesuara për të, ndërsa zemra e tij kishte zgjedhur Barcelonën, por sjelljet e Pep...

Imami shqiptar në përurimin e stadiumit futbollistik në Zvicër

Qyteti i Schaffhausen-it shtrihet në veriun e shtetit helvetik zviceran dhe përbëhet nga një bashkësi prej 35. 000 banorë. Në bazë të të dhënave...

Reali rikthehet në krye të La Ligës

Real Madridi ka shënuar fitore të vështirë në ndeshjen kundër Vilarrealit, duke e mposhtur me rezultat 3-2. Villareal ishte në epërsi të dyfishtë me golat...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

Një serb është arrestuar si i dyshuar për krime lufte në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...

KQZ-ja nis shqyrtimin e zarfeve me fletvotime të ardhura nga Serbia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tani ka filluar shqyrtimin dhe vlerësimin e zarfeve të supozuara me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

Britani, gjenden 39 kufoma brenda një kamioni nga Bullgaria

Policia britanike ka njoftuar se janë gjetur kufomat e 39 personave në një kamion në një park industrial në Thurrock të Anglisë,...

Skandaloze: Man Utd e vendos sërish Kosovën si pjesë të Serbisë

Intervistë me mesfushorin e vet serb, Nemanja Matic, e ka shfaqur Kosovën pjesë të Serbisë gjatë ditës së djeshme.

Parlamenti britanik voton kundër përshpejtimit të Brexit-it

Kryeministri britanik Boris Johnson u pajtua që qeveria ta tërheqë legjislacionin që lidhet me marrëveshjen e arritur me Bashkimin Evropian për Brexit-in...

Senati amerikan miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Senati amerikan miratoi rezolutën për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për...

Zidane flet pas përformancës tjetër zhgënjyese të Hazard

Zinedine Zidane këmbënguli se forma e Eden Hazard nuk është asgjë për t'u shqetësuar pasi belgu vuri një paraqitje zhgënjyese në fitoren...