Liverpool kërkon kreun ndaj Newcastle

Premier League dhe Bunseliga janë të vetmet kampionate elitare në Europë që vazhdojnë të ofrojnë një garë të ethshme për titullin kampion.

Pesë ndeshjet e fundit të Kosovës dhe Malit të Zi – ‘Dardanët’ njohin vetëm...

Kosova luan sonte testin vendimtar për kualifikueset e Euro 2020, kur do të përballet me Malin e Zi. ‘Dardanët’...

Luka Modric fiton garën ndaj CR7 dhe Salah, zgjidhet lojtari i vitit në Evropë

Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i sezonit në Evropë. Mesfushori kroat ka arritur të fitojë një çmim të rëndësishëm në ceremoninë e...

Panucci: Turqia ka një skuadër të fortë

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në Futboll, Christian Panucci, tha sot se Turqia ka një skuadër të fortë, në prag të ndeshjes...

Gola dhe përleshje në derbin e Stambollit

Derbi ndërkontinental midis Gallatasarait dhe Fenerbahçes u mbyll me një sherr ku u përfshinë 30 futbollistë dhe stafet teknike, shkruan oranews. Sfida e luajtur në...

Befasi nga Dortmund, Sancho është në shitje

Jadon Sancho, i riu i cili po shkëlqen në Bundesliga, duket se mund të shitet gjatë verës.

Xhaka dhe Shaqiri ngjallin debat për dyshtetësinë në Zvicër

Në dhjetë vitet e fundit është rritur për 40 për qind numri i zviceranëve me nënshtetësi të dyfishtë. Kjo do të thotë se çdo...

Sonte nis Kupa e Amerikës – Brazili dhe Bolivia luajnë ndeshjen hapëse

As kjo verë nuk të do kalojë pa ndonjë kompeticion futbolli, pasi sonte do të startojë një prej kompeticioneve më interesante, Kupa...

Klopp për Salah dhe agjërimin: Zgjedhja e tij personale

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në prag të ndeshjes kundër Real Madridit në një konferencë për mediat deklaroi se është shumë krenar me lojtarët...

Faji i Mourinhos, Pogba do të largohet nga Man Utd

Paul Pogba mund të largohet nga Manchester United. Paul Pogba ka probleme serioze me menaxherin e Man Utd, Jose Mourinho. Mediat angleze konfirmojnë përplasjen mes tyre...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin lidhur me ndotjen e ajrit në vendin tonë. Përmes një komunikate...

Mourinho, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Jose Mourinho është trajner i ri në Tottenham Hotspur. Jose Mourinho është emëruar menaxher i ri i Tottenhamit duke...

“Gjatë protestave në Iran humbën jetën të paktën 106 persona”

Organizata për të drejtat e njeriut "Amnesty International" ka njoftuar se të paktën 106 persona e kanë humbur jetën gjatë protestave të...

Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin...

Ramiz Lladrovci intervistohet nga Specialja, dhjetori sjell aktakuzat e para

Kreu i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ish-themeluesi i UÇK-së, të martën doli para Prokurorisë Speciale të Hagës në cilësinë e dëshmitarit.

Vrasja e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni i lidhur me politikën

Policia në Maltë ka arrestuar sot një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne...

Vdekja e miliarderit, dy roje burgu akuzohen për falsifikim të regjistrave

Dy oficerë burgu, të cilët ishin përgjegjës për mbrojtjen e financierit të ndjerë amerikan, i dënuar për abuzim...