Chelsea ndalet në transfertën e Burnley

Chelsea ndal përkohësisht rrugëtimin. Në transfertën e Burnley skuadra e Antonio Contes nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 pas një 90 minutëshi shumë...

I kërkon Muhamed Salah të heq mjekrën, kolumnisti egjiptian bëhet horë

Një kolumnist egjiptian ka ndezur një stuhi në mediat sociale pasi i bëri thirrje yllit të Liverpulit, Muhamed Salah që të heqë mjekrën, duke...

Hetime mbi blerjen e Milanit

Një prokuror publik ka filluar hetimet për shitjen e klubit të Milanit nga Silvio Berlusconit te Yonghong Li. Biznesmeni kishte blere në prill klubin...

Wilder “bombardon” Stiverne me nokaut teknik që në raundin e parë (Video)

E gjithë vëmendja e kësaj jave për dashamirët e boksit ishte në Brooklyn të New Yorkit, kjo pasi qyteti amerikan ishte nikoqir i duelit...

Barazimi i tretë për Arsenalin

Forma e mirë e Arsenalit si duket është ndalur për një moment. Londinezët kanë barazuar në ndeshjen e tretë radhazi në Premierligë pasi u ndalen...

Ronaldo mposht Atleticon

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Los Blancos e filluan shumë mirë ndeshjen,...

Orari i garave të sportistëve tanë në ditën e tretë të Lojërat Evropiane

Kosova do të përfaqësohet nga tre sportistë sot në ditën e tretë të Lojërave Evropiane 2019 në Minks të Bjellorusisë, Akil Gjakova,...

Lamtumirë Barcelona, Rakitic drejt gjigantit italian

Ivan Rakitic po mendon largimin nga Barcelona. Mesfushori Ivan Rakitic, lojtari kryesor në skemën e Ernesto Valverde, po mendon ta lërë Barcelonën, nëse...

Nora Gjakova siguron një medalje, kalon në finale të Budapest GP

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka korrur një tjetër sukses të madh. Gjakova, e cila në Grand Prix Budapest garon në...

Messi e “bllokon” përforcimin e ri në Milan

Lionel Messi me kërkesën e tij ka dhënë një lajm të keq për Milanin që ka shpresuar në transferimin e Gomesit, gjatë afatit kalimtar...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tornado e fuqishme godet Texasin

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin e Dallas, Texas mbrëmjen e djeshme duke shkaktuar shkatërrim masiv të ndërtesave si dhe ndërprerje...

Bllokohet votimi në Parlamentin britanik

Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i...

UEFA dënon rënd Serbinë

UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në...

Princi i Kurorës Saudite nuk heq dorë nga blerja e Manchester United

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga familja mbretërore saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Sylën. Kjo është...

Sudan, qeveria dhe rebelët pajtohen për t’i dhënë fund armiqësisë

Qeveria sudaneze dhe disa grupe rebele nënshkruan një deklaratë politike me anë të të cilës pretendojnë t’i hapin rrugën një marrëveshjeje të...

Arrestohen dy persona si pasojë e racizmit në futbollin anglez

Dy persona janë arrestuar pasi kanë abuzuar në baza racore, gjatë ndeshjes së vlefshme për FA Cup. Ndeshja e...