Gjasat e mëdha që Manchester City të ndalohet nga Liga e Kampionëve

Hetuesit e Uefa-s po kërkojnë që Manchester City të ndalohet nga Liga e Kampionëve për një sezon, nëse ata shpallen fajtorë për thyerjen...

Shkëndija dorëzohet në fund

Shkëndija ka pësuar humbje ndaj Gentit, në ndeshjen e parë të "play-off"-it të Ligës së Evropës. Rezultati final në ndeshjen e luajtur në Belgjikë ishte...

Sonte zhvillohen dy takime të Ligës së Kampionëve

Magjia e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve do të na kaplojë natën e sotme me dy ndeshje shumë interesante. Tashmë jemi në fazën e eliminimit...

Barcelona shet përforcimin e ri të verës (Foto)

Gerard Deulofeu mund të largohet nga Barcelona edhe pse u rikthye në klub gjatë këtij afati kalimtar të verës. Gerard Deulofeu nuk është ftuar në...

Loriana Kuka mposhtet në duelin e saj të dytë, ka shpresa për medaljen ...

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka pësuar humbje në duelin e saj të dytë në Grand Prix Budapest 2019. Pasi...

BBC për Kosovën dhe Vokrrin: njihuni me njeriun dhe kombëtaren që jep shpirtin në...

Krejt çfarë dëgjohej atë ditë ishte fjala “mrekulli”. Mijëra njerëz kishin mbushur rrugët e Prishtinës që zhurmonin mes kureshtjes, frikës, garës dhe...

Bayern kërkon ta transferojë yllin e Atletiko Madridit

E ardhmja e Antoine Griezmannit është ende një mister. Sulmuesi francez edhe pse ka nënshkruar kontratë të re me Atletico Madridin, ai ende është objektiv...

Ronaldo është ende pjesë e Kombëtares së Portugalisë, thotë trajneri Santos

Trajneri i Portugalisë Fernando Santos ka bërë të ditur se Cristiano Ronaldo është ende pjesë e Kombëtares së Portugalisë. Sulmuesi për herë të fundit ka...

Mbyllen Lojërat Olimpike për të rinj, Kosova e mbyll me një medalje

Me ceremoninë mbyllëse të zhvilluar mbrëmë (e enjte) në Fshatin Olimpik në Buenos Aires të Argjentinës, janë mbyllur edhe zyrtarisht Lojërat e treta Olimpike...

FIFA kërcënon Spanjën me përjashtim nga Kupa e Botës!

Sipas gazetës “El Pais” , Spanja rrezikon të përjashtohet nga Kupa e Botës. Federata spanjolle thuhet se ka marrur një letër nga FIFA, në të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët

Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë...

Klopp këmbëngul: Shaqiri do të qëndrojë

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka thënë se Xherdan Shaqiri do të jetë në mesin e lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës.

80 për qind e viktimave të terrorizmit janë myslimanë

Raporti i një organizate joqeveritare nga Franca ka bërë të ditur se terrorizmi i së djathtës ekstreme ka shënuar viteve të fundit ngritje prej...

Shqipëria e para/ Meta thërret popullin: Merrni në dorë fatin tuaj

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të jashtëzakonshme në presidencë dhe është shprehur se qytetarët duhet të marrin në dorë...

Vuçiq për mini-Shengenin: Kosovarët s’dijnë as çka duan, Albin Kurti po sjellët si drejtues...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq në një intervistë për gazetën gjermane, Speigel është pyetur se a duhet të përfshihet Kosova në projektin ‘mini-Shengen’,...

Aksidentet rriten frikshëm në Shqipëri, 25 të vdekur vetëm në tetor

Pak ditë më parë në afërsi të rrethrrotullimi të Teg-ut, humbi jetën një 17 vjeçar. Ai ishte duke bërë gara me makinë,...

Suarez i hapur për transferimin në MLS

Luis Suarez është i hapur për një kalim në MLS, nëse largohet nga Barcelona. Uruguaiani Suarez ka thënë se...