Kosova e mposhtë Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

Serbia del humbëse edhe në një duel me Kosovën. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë e ka hedhur poshtë ankesën e Federatës së Futbollit...

Barcelona e fiton takimin e parë me Sociedadin

Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Spanjës. Katalunasit fituan ndaj Real Sociedad me rezultat minimal, 1:0. Golin vendimtar për katalunasit e...

Real Madridi mundet në shtëpi nga Celta Vigo

Real Madridi është mposhtur në shtëpi nga Celta Vigo, në ndeshjen e parë të Kupës së Spanjës. Mysafirët triumfuan në “Santiago Bernabeu” me rezultat të...

Barcelona 5 gola Las Palmas

Barcelona ka mposhtur Las Paslmas me rezultat bindës 5-0 në ndeshjen e xhiros së 19-të të La Ligës. Golat për blaugranët i shënuan dy Suarez...

“Mbretërit” barazojnë me Sevillan, por sigurojnë kalimin tutje në kupë

Sevilla dhe Real Madrid kanë barazuar me rezultat 3-3 në ndeshjen e kthimit të Copa del Rey, por ‘Mbretërit’ kalojnë tutje pas fitoren 3-0...

Barcelona në çerekfinale

Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Katalunasit kanë fituar 3:1, derisa në ndeshjen e parë kishin pësuar 2:1.Golat për Barcelonën i realizuan...

Zyrtare FIFA: Nga viti 2026 Botërori me 48 ekipe

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) votoi që të zgjerojë numrin e ekipeve kombëtare në Kampionatin Botëror nga 32 në 48, raporton Anadolu Agency (AA). FIFA...

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo, futbollisti më i mirë i vitit 2016

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollistit më i mirë i vitit 2016. Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar...

Barca barazon me Villarrealin, humbë edhe vendin e dytë

Lionel Messi me një gol të bukur ka shpëtuar nga humbja Barcelonën, nga udhëtimi në Villarreal. Ndeshja e zhvilluar në ‘El Madrigal’ mes Villarrealit dhe...

Berisha largohet nga Anzhi, kjo është skuadra e re

Bernard Berisha me anë të një postimi në Facebook, ka falënderuar ish bashkëlojtarët e tij për mbështetjen e dhënë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës këtë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Goditja e Shqipërisë nga tërmeti, qytetarët ende jashtë shtëpive

Shqipëria është prekur nga lëkundje të fuqishme tërmeti, që kanë shkaktuar dëme materiale të mëdha dhe dhjetëra persona janë lënduar.

Xavi: Nuk e kam problem të bëhem trajner i Barcës

Legjenda e Barcelonës, Xavi thotë se ai është në pritje të marr drejtimin e ish-klubit të tij dhe të ish-shokëve të skuadrës...

Formula 1, Vettel triumfon pas një viti

Më në fund rikthehet Sebastian Vettel. Gjermani është rikthyer tek fitorja pas një viti falë një strategjie perfektë qe...

Vendimi i Facebook-ut, pasi tërmeti goditi Shqipërinë

Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat...

Uraniumi i varfëruar ka shkaktuar defekte të lindjes tek foshnjat në Irak

Një studim i zhvilluar në SHBA zbulon se uraniumi i varfëruar që ushtria amerikane ka përdorur ose depozituar në Irak ka shkaktuar...

Volkswagen sjell veturën e shumëpritur në versionin dizel

Volkswagen ka zgjeruar gamën e SUV-it të tij kompakt me naftë më të fuqishme me dy litra. Versioni i...

Sulmohet një xhami në Francë, agresori drejtoi automjetin drejt objektit fetar

Një agresor ka sulmuar me automjetin e tij një xhami në qytetin Colmar të Francës, sipas Anadolu Agency. Në...