Lorik Cana tifozëve: Kombëtarja ka nevojë të madhe për ju

Ish-kapiteni Lorik Cana i bën thirrje tifozëve që të përkrahin kombëtaren në ndeshjen ndaj Izraelit, në Ligën e Kombeve. Cana shpreson që të lihet...

Tragjike: Therret për vdekje talenti i KEK-ut (Foto)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Gustav Majer” në Obiliq, ku ka gjetur vdekjen Shkelqim Pllana, i cili ka qenë pjesë e...

Messi – Ronaldo: Kush është më i mirë në FIFA?

Lionel Messi e lë sërish prapa Cristiano Ronaldon. Forma e mirë në ndeshjet e fundit, i është shpërblyer ylli argjentinas. Messi tani qëndron më mirë se...

Vdes trajneri i njohur italian (Foto)

Trajneri italian, Emiliano Mondonico, ka vdekur në moshën 71-vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin. Tjetër lajm i trishtë për futbollin italian pas vdekjes...

Manchester United fitore bindëse ndaj Evertonit

Manchester United ka shënuar fitore në zhiron e pestë të Premierligës, pasi e ka mposhtur Evertonin me rezultat 4-0. Valencia shënoi një supergol në minutën...

Argjentina tradhtohet nga Messi. Vetëm 1-1 me Islandën

Argjentina nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj Islandës. Leo Messi, mbi të cilin ishin përqendruar sytë e të gjithë tifozëve të...

City e nis furishëm aventurën në LK

Në krye me Sergio Agueron, Manchester City e ka demoluar Borussia Monchengladbachun. Skuadra angleze fitoi me rezultat të pastër, 4:0. Tre golat për Cityn i shënoi...

Barca shton interesimin për mbrojtësin serb

Branislav Ivanovic mund të rikthehet sërish në qendër të vëmendjes. Barcelona nuk e ka zbehur interesimin për Bransilav Ivanovicin, pasi dëshiron të shtoj më shumë...

Ja kush është portieri më i mirë në Europë

Shumë tifozë vendosën në dyshim aftësitë e Liverpulit për të operuar në merkaton e futbollit kur skuadra angleze vendosi të blejë një portier për...

Reali përforcon kreun e tabelës

Skuadra e Real Madridit ka vazhduar me fitore në La Liga edhe pas xhiros së 11-të. Madrilenët fituan lehtë në shtëpi “Santiago Bernabeu” ndaj Leganes...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tornado e fuqishme godet Texasin

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin e Dallas, Texas mbrëmjen e djeshme duke shkaktuar shkatërrim masiv të ndërtesave si dhe ndërprerje...

Bllokohet votimi në Parlamentin britanik

Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i...

UEFA dënon rënd Serbinë

UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në...

Princi i Kurorës Saudite nuk heq dorë nga blerja e Manchester United

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga familja mbretërore saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Sylën. Kjo është...

Sudan, qeveria dhe rebelët pajtohen për t’i dhënë fund armiqësisë

Qeveria sudaneze dhe disa grupe rebele nënshkruan një deklaratë politike me anë të të cilës pretendojnë t’i hapin rrugën një marrëveshjeje të...

Arrestohen dy persona si pasojë e racizmit në futbollin anglez

Dy persona janë arrestuar pasi kanë abuzuar në baza racore, gjatë ndeshjes së vlefshme për FA Cup. Ndeshja e...