Trajnerit të njohur i vjen turp që është serb, ndryshon edhe mbiemrin

Trajnerit të njohur, Nestor El Maestro i pengon të ketë një mbiemër të ngjashëm me kriminelin e ballkanit, Sllobodan Miloshevic. Ka ndryshuar mbiemrin vetëm se...

Lista e golashënuesve në Kupën e Botës

Janë zhvilluar ndeshjet e shtatë grupeve në Kupën e Botës. Me ndeshjet e grupit H që zhvillohen nesër (e martë), përfundon xhiroja e parë fazës...

Përforcohet Feronikeli (Foto)

Trim Krasnici është përforcimi i radhës i Feronikelit. Skuadra nga Drenasi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, ka njoftuar arritjen e marrëveshjes me 19...

Hysaj fiton derbin me Strakoshën e Berishën

Napoli ka arritur një fitore mjaft të vlefshme kundër Lazios, duke ndjekur kështu Juventusin i cili mposhti Chievon sonte në Verona. Jugorët fituan me...

Florentino “harron” El Clasicon, flet për vitin e “paharruar”

Florentino Perez beson se viti 2017 është një prej viteve që Real Madridi kurrë nuk do ta harojë. Reali e përfundoi vitin me pesë trofe...

Juventus – Barcelona, formacionet e skuadrave

Juventus dhe Barcelona takohen sonte në Ligën e Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Befasi nga Enrique, kthehet në Serie A

Luis Enrique ka ofertë për rikthim në Serie A. Nuk do të jetë vetëm PSG e interesuar për shërbimet e Enruiques, pasi dhe Napoli është...

10 ndeshje larg titullit, ky është kalendari i Liverpoolit dhe Cityt

Liverpooli dhe Manchester City do të luftojnë deri në ndeshjen e fundit për titullin e Premierligës. Reds janë një...

Trepça ’89 humbë ndaj Vikingur, por shkëlqen

Trepça ’89 është mposhtur nga Vikingur në ndeshjen e parë kualifikuese për në Ligën e Kampionëve. Skuadra kosovare ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme edhe...

Arsenali fiton, mban kreun e tabelës

Arsenali ka realizuar një fitore të thellë me rezultat 4-1 ndaj Sunderlandit, që erdhi më vështirë nga sa u mendua. Sanchez kaloi në epërsi Arsenalin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin lidhur me ndotjen e ajrit në vendin tonë. Përmes një komunikate...

Mourinho, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Jose Mourinho është trajner i ri në Tottenham Hotspur. Jose Mourinho është emëruar menaxher i ri i Tottenhamit duke...

“Gjatë protestave në Iran humbën jetën të paktën 106 persona”

Organizata për të drejtat e njeriut "Amnesty International" ka njoftuar se të paktën 106 persona e kanë humbur jetën gjatë protestave të...

Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin...

Ramiz Lladrovci intervistohet nga Specialja, dhjetori sjell aktakuzat e para

Kreu i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ish-themeluesi i UÇK-së, të martën doli para Prokurorisë Speciale të Hagës në cilësinë e dëshmitarit.

Vrasja e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni i lidhur me politikën

Policia në Maltë ka arrestuar sot një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne...

Vdekja e miliarderit, dy roje burgu akuzohen për falsifikim të regjistrave

Dy oficerë burgu, të cilët ishin përgjegjës për mbrojtjen e financierit të ndjerë amerikan, i dënuar për abuzim...