Në nëntor Kosova dhe Shqipëria zhvillojnë ndeshjet e radhës

Në muajin nëntor Kosova dhe Shqipëria do të zhvillojnë ndeshjet e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror. Pas dy ndeshjeve të zhvilluara në orarin e paraparë...

Këta janë 6 lojtarët e nominuar për ‘Lojtarin e Vitit’ në Premierligë

Skuadra rivale për titull në Premierligë, Liverpool dhe Manchester City dominojnë listën prej gjashtë lojtarëve për çmimin ‘Lojtari i Vitit’, që jepet nga Shoqata...

Florent Muslija: Krenar që mundem me thirr veten ‘Dardan’

Prurjet në Kombëtaren e Kosovës nuk kanë të ndalur. Djemtë e këtij vendi, familjet e të cilëve kanë emigruar...

Nëna e De Ligt zbulon klubin e ri të super mbrojtësit të Ajaxit

Matthijs De Ligt do të largohet nga Ajax Amsterdam, pas përfundimit të këtij sezoni. Nëna e Matthijs De Ligt...

Liverpooli eliminon Romën, në finale e pret Reali

Liverpooli ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve pasi ka eliminuar Romën. Skuadra angleze u mposht në Olympico me rezultat 4-2 dhe kualifikohet falë...

Pavar shkëlqeu me Francën, transferohet në Premierligë

Benjamin Pavar ka zgjuar interesim nga klubi i njohur londinez, Tottenham Hotspur. Benjamin Pavard është objektiv i ri i Tottenham Hotspur. Mediat angleze raportojnë se mbrojtësi...

Njoftim i rëndësishëm nga FFK para ndeshjes, Kosovë – Bullgari

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar rregullat të cilëet duhet t’i ndjekin tifozët për tu futur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ për...

Bayern Munich kalon në epërsi ndaj Real Madridit (Video)

Joshua Kimmich ka kaluar në epërsi Bayern Munichun në ndeshjen ndaj Real Madridit Skuadra gjermane ka shënuar golin e parë në minutën e 27-të me...

FIFA dënon Serbinë për shkak të Kosovës

FIFA ka gjobitur federatën serbe të futbollit me 160,000 franga zvicerane për incidentet që përfshijnë tifozët në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës muajin...

10 ndërhyrjet brutale të Ramosit, Salah njëri ndër “viktimat” (Video)

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos bëri një ndërhyrje të rëndë dhe të qëllimshme ndaj yllit të Liverpoolit Mohammed Salah në finalen e Ligës...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...