Ndërpritet ndeshja Shqipëri Maqedoni

Është ndërperë ndeshja Shqipëri Maqedoni për shkak të shiut. Një shi i rrëmbyeshëm ka bërë që ndeshja Shqipëri – Maqedoni të ndërpritet. Nuk dihet nëse ajo...

Edhe Valon Berisha pjesë e skuadrës së Kosovës

FIFA ka dhënë përgjigje pozitive edhe për futbollistin Valon Berisha. Lajmin e konfirmon FFK-ja përmes faqes zyrtare. Përveç tij sot kanë marr lejen edhe Samir...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Finlandës

Kanë mbetur pak orë para se Kosova të bëj debutimin historik në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Albert Bunjaku pritet që të startoi me formacionin...

Zyrtare: FIFA jep lejen për pesë lojtarë

Më në fund vjen përgjigja e FIFA-s për lejen e futbollistëve kosovarë, për ndeshjen ndaj Finlandës. Në këto momente, përfaqësuesit e Federatës së Futbollit të...

Mavraj në xhami para ndeshjes me Maqedoninë

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, iu është drejtuar Xhamisë së Shkodrës në ditën e ndeshjes me Maqedoninë. Ai fali namazin e sabahut dhe postoi...

Kosova sonte shkruan historinë

Sonte Përfaqësuesja e Kosovës në futboll shkruan historinë. Ekipi i Albert Bunjakut, debuton në ndeshjet ndërkombëtare. Në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018’, Kosova...

Në ndeshjen Finlandë – Kosovë ndalohen simbolet Kuq e Zi

Federata e Futbollit të Finlandës ka marrë vendim që të ndalojë futjen në stadiumin në Turku të gjitha simbolet Kuq e Zi. Federata e...

Sonte nis beteja për “Rusia 2018”, pjesëmarrëse edhe Kosova

Sot nisin zyrtarisht kualifikimet për Kampionatin Botërorë që organizohet në Rusi në vitin 2018. Për herë të parë pjesë e kualifikimeve do të jetë...

Ndizet sfida Shqipëri-Maqedoni

Tifozët kuqezi të pranishëm në Shkodër do të vijnë nga të gjitha trojet shqiptare. Mijëra bileta të shitura në Kosovë, por edhe grupime të...

FIFA u jep leje edhe dy futbollistëve

FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës. Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosnett: Të rinjtë po ikin sepse nuk po mund të gjejnë vende pune

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë ka folur sot për arsyet që po i shtyejnë të rinjtë që ta lëshojnë Kosovën.

Prokuroria kosovare dhe gjermane po bastisin qendra “Call Center” në Prishtinë e Ferizaj

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njofton opinionin se në bazë të kërkesës për Ndihmë Juridike Ndërkombëtare, Prokuroria Gjermane e Landit Saarland,...

Facebook do të lançojë kriptovalutën e saj

 Rrjeti social Facebook njoftoi se në vitin 2020 do ta lançojë në treg kriptovalutën e saj, transmeton Anadolu Agency (AA).

Xhaka, alternativë e Atletico Madridit

Atletico Madrid po konsideron Granit Xhakën si një zëvendësim të mundshëm të Rodri, me këtë të fundit që po kërkohet nga Manchester...

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...