Formacioni i javës në Superligë

Java e tretë sikurse dy të parat ka sjell rezultatet të papritur dhe protagonistë interesant. Prishtina ka vazhduar me fitore bindëse, ndërsa Llapi, Gjilani,...

Nisin Lojërat Paralimpike ‘Rio 2016’

Kanë filluar në Brazil përmes një ceremonie lojrat Paraolimpike Rio 2016. Në ceremoninë e zhvilluar në stadiumin Maracana merrnin pjesë 4.350 sportistë nga 160...

Sa janë rrogat e shqiptarëve në Serie A?

Pothuajse një miliard euro rroga në Serinë A. Më saktësisht 985 milionë euro, që për sezonin 2016/2017 do të përfundojnë në llogaritë bankare të...

Prishtina bindëse, kryeson e vetme

FC Prishtina është treguar mjaft bindëse, duke e mposhtur Hajvalinë me rezultat të pastër, 3:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Kastriot. Bardhekaltrit kanë kaluar...

FIFA: Lojtarët që u paraqitën në Evropian nuk kanë të drejtë t’i bashkohen Kosovës

Shtëpia ndërkombëtare e Futbollit edhe zyrtarisht ka sqaruar procesin e ndryshimit të kombëtareve apo përfaqësuesve për lojtarët kosovarë që luajnë nëpër kombëtare tjera. FIFA ka...

Franca barazon me Bjellorusinë

Finalisti i Kampionatit Evropian, Franca ka barazuar pa gola 0 me 0 ndaj Bjellorusisë në ndeshjen e parë të grupit A. Edhe pse francezët...

Zvicra mposht Portugalinë

Kombëtarja e Zvicrës e ka mposhtur me lehtësi kampionin e Evropës, Portugalinë me rezultat 2-0. Ndeshje kjo e rëndësishme për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”,...

Formacionet zyrtare: Zvicër – Portugali

Zvicra në Basel nis kualifikimet për Kampionatin Botëror ndaj kampionëve të Evropës, ndaj Portugalisë. Për Zvicrën në këtë ndeshje nuk paraqitet i lënduari Xherdan Shaqiri. Formacionet...

Renditja e Shqipërisë në Grupin G

Kombëtarja e Shqipërisë fitoi 2-1 ndaj Maqedonisë dhe këto ishin pikët e para kualifikueset për ‘Rusia 2018’. Pas kësaj fitore Shqipëria renditet në vendin e...

De Biassi i kënaqur me tri pikë

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi, është ndarë i kënaqur me tri pikë. “Ishte një ndeshje e vështirë. Ndeshjet që luhen në dy ditë janë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...