Evertoni dhe Manchester United ndajnë pikët

Manchester United ka lëshuar fitoren nga duart në fund të ndeshjes me Evertonin. ‘Djajtë e Kuq’ kanë barazuar 1:1 me Evertonin në kuadër të xhiros...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

“El Clasico” po afron. Kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin derbit më të madh në botën e futbollit. Ndeshja e rëndësishme fillon...

FIFA nominon tre lojtarët për çmimin e më të mirit në botë (Foto)

Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo dhe Leo Messit, janë tre të nominuarit nga FIFA për çmimin e lojtarit më të mirë në botë. Lista prej 23...

Barcelona barazon me Hercules

Barcelona ka barazuar me Hercules në ndeshjen e parë të Kupës së Spanjës. Takimi i zhvilluar në fushën e Hercules u mbyll baras, 1:1. David Mainz...

Rrëzohet një avion me futbollistë brazilianë

Një avion me 72 pasagjerë në bord, duke përfshirë lojtarët nga një skuadër braziliane të futbollit duke shkuar në Kolumbi për një finale të...

Mërgim Mavraj me urim të veçantë për 28 Nëntor (Foto)

Sot është Festa e Pavarësisë së Shqipërisë, teksa shteti shqiptar ka 104-vjetorin e lindjes. Urimet nuk mund të mungonin dhe nga futbollistët kuqezinj, dhe sigurisht...

Barca ndalet edhe nga Sociedadi

Real Sociedadi ka arritur ta ndalë për të tetin sezon radhazi Barcelonën në ‘Anoeta’, duke barazuar 1:1 në kuadër të xhiros 13-të. Barcelona mund të...

Fiton Milan në fushën e Empolit

Pas pjesës së parë që përfundoi 1-1 me gola të shënuar nga Lapadula për Milanin dhe Saponara për Empolin, u duk se do të...

Ancelottit i kthehet buzëqeshja, fiton Bayerni

Bayern Munich është rikthyer te fitorja në Bundesligë. ‘Bavarezët’ në ‘Alianz Arena’ kanë mposhtur Bayer Leverkusenin, 2:1. Alcantara dhe Hummels shënuan për Baynerin, ndërsa Calhanoglu për...

Chelsea mposht Tottenhamin

Chelsea ka fituar derbin e javës në Ligën Premier ndaj Tottenham. Djelmoshat e Antonio Contes kanë arritur të shënojnë një fitore të madhe ndaj ‘Spursave’,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...