Neymar reagon pas kalimit të Paulinhos te Barcelona

Paulinho është zyrtarisht një lojtarë i Barcelonës dhe ndërsa pritet që lojtari të arrijë në Spanjë. Për kalimin e tij nga Kina në Barcelona ka...

Publikohet renditja Botërore, Majlinda Kelmendi bindshëm në krye (Foto)

Është publikuar renditja e re e Federatës Botërore të Xhudos, dy javë para fillimit të Kampionatit Botëror që mbahet në Budapest të Hungarisë. Dy herë...

Kroacia zbulon listën për ndeshje me Kosovën, shumë yje botëror do të jenë në...

Kosova ndeshjen e radhës do ta zhvillojë kundër Kroacisë. Trajneri i këtyre të fundit e ka zbuluar listën për dy ndeshjet e radhës, me Kosovën...

Dënim i rënd për Ronaldon, mungon…

Cristiano Ronaldo është dënuar edhe zyrtarisht nga drejtuesit e federatës spanjolle të futbollit, pas shtyrjes që ia bëri gjyqtarit pas ndëshkimit me karton të...

Latifi drejt Hungarisë për shifër rekord transferimi nga Shqipëria

Liridon Latifi drejt largimit në këmbim të një milionë eurove për arkat e Skënderbeut. Është padyshim lajmi më i bujshëm i kësaj merkatoje me...

Barcelona e merr një super-lajm pas humbjes nga Reali (FOTO)

Barcelona do të marrë veten dhe do të jetë më e fortë për sezonin e ri. Do të ndodhë kështu pavarësisht humbjes së mbrëmshme, ku...

Neymar me deklaratë shokuese për Barcelonën

Neymar është shumë i lumtur që është larguar nga Barcelona dhe ka kaluar në PSG Sulmuesi brazilian, Neymar ka debutuar me PSG, ku që në...

Zidane flet për kartonin e kuq që iu dha Ronaldos

Trajneri i Real Madridit është deklaruar pas fitores kundër Barcelonës në "Camp Nou". Ekipi i francezit fitoi 3 me 1 kundër Barcelonës në ndeshjen e...

Real Madrid fiton ndeshjen e parë në “Camp Nou”

Skuadra e Real Madridit ka fituar ndeshjen e parë të Super Kupës së Spanjës në "Camp Nou", shkruan IndeksOnline. Klubi madrilen mposhti Barcelonën 3 me...

Borussia Dortmund pezullon Dembelen për një kohë të pacaktuar

Klubi gjerman Borussia Dortmund njoftoi se mesfushori Ousmane Dembele, emri i të cilit përmendet me klubin spanjoll Barcelona, është pezulluar nga ekipi për një...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ngritur alarmin lidhur me ndotjen e ajrit në vendin tonë. Përmes një komunikate...

Mourinho, trajner i ri i Tottenham Hotspur

Jose Mourinho është trajner i ri në Tottenham Hotspur. Jose Mourinho është emëruar menaxher i ri i Tottenhamit duke...

“Gjatë protestave në Iran humbën jetën të paktën 106 persona”

Organizata për të drejtat e njeriut "Amnesty International" ka njoftuar se të paktën 106 persona e kanë humbur jetën gjatë protestave të...

Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian. 20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin...

Ramiz Lladrovci intervistohet nga Specialja, dhjetori sjell aktakuzat e para

Kreu i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci, ish-themeluesi i UÇK-së, të martën doli para Prokurorisë Speciale të Hagës në cilësinë e dëshmitarit.

Vrasja e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni i lidhur me politikën

Policia në Maltë ka arrestuar sot një prej biznesmenëve më të njohur të vendit në lidhje me një hetim mbi vrasjen e gazetares Daphne...

Vdekja e miliarderit, dy roje burgu akuzohen për falsifikim të regjistrave

Dy oficerë burgu, të cilët ishin përgjegjës për mbrojtjen e financierit të ndjerë amerikan, i dënuar për abuzim...