Euro 2020: Kosovë – Angli, vlera e skuadrave

E gjithë vëmendja është tek ndeshja që do të luhet mes Kosovës dhe Anglisë. Kosova sonte do të jetë...

Euro 2020: Kosova mbyll sonte kampanjën kualifikuese, ndeshet me Anglinë

Kombëtarja e Kosovës sonte do t’i jap fund një kampanje mjaft të suksesshme kualifikuese, me ndeshjen që luhet në ‘Fadil Vokrri’, kundër...

Euro 2020: Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Francës – Roshi në stol

Shqipëria pritet të futet në ndeshjen kundër Francës me disa ndryshime në formacion. Edoardo Reja e di se  do...

Southgate: Mëkat që Kosova nuk po arrin të kualifikohet përmes fazës së grupeve

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se është mëkat që Kombëtarja e Kosovës nuk po arrin të kualifikohet në...

Challandes: E pabesueshme sfida me Anglinë, vlen shumë për Maqedoninë

Nuk ka vlerë sa i përket objektivit për t’u kualifikuar në Euro 2020, pasi tashmë Kosova e ka të pamundur ta parakalojë...

Stadiumi “Fadil Vokrri” i pakalueshëm për kundërshtarët

Kosova do të përballet me Anglinë nesër në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 18:00 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin...

Sheshet e Prishtinës mbushen me flamuj të Kosovës dhe Anglisë

Welcome & Respect” është slogani mikpritës për anglezët që këtë fundjavë do t’ia mësyjnë Kosovës për sfidën e së dielës.

Rrahmani: T’i tregojmë botës sa të fortë jemi në shtëpinë tonë

Kapiteni Amir Rrahmani ka thënë se ekipi kombëtar i Kosovës do të luajë me kokën lartë përballë Anglisë, në ndeshjen e së...

Anglisë i duhet fitorja në Prishtinë, për të shmangur ‘grupin e vdekjes’ në Euro...

Kombëtarja e Anglisë ka siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020, por rrezikon të jetë pjesë e grupit të vdekjes me Belgjikën dhe Portugalinë...

Kombëtarja e Anglisë sot vjen në Kosovë

Kombëtarja e Anglisë sot (e shtunë) do të mbërrijë në Kosovë për ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2020’.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët

Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë...

Klopp këmbëngul: Shaqiri do të qëndrojë

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka thënë se Xherdan Shaqiri do të jetë në mesin e lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës.

80 për qind e viktimave të terrorizmit janë myslimanë

Raporti i një organizate joqeveritare nga Franca ka bërë të ditur se terrorizmi i së djathtës ekstreme ka shënuar viteve të fundit ngritje prej...

Shqipëria e para/ Meta thërret popullin: Merrni në dorë fatin tuaj

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të jashtëzakonshme në presidencë dhe është shprehur se qytetarët duhet të marrin në dorë...

Vuçiq për mini-Shengenin: Kosovarët s’dijnë as çka duan, Albin Kurti po sjellët si drejtues...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq në një intervistë për gazetën gjermane, Speigel është pyetur se a duhet të përfshihet Kosova në projektin ‘mini-Shengen’,...

Aksidentet rriten frikshëm në Shqipëri, 25 të vdekur vetëm në tetor

Pak ditë më parë në afërsi të rrethrrotullimi të Teg-ut, humbi jetën një 17 vjeçar. Ai ishte duke bërë gara me makinë,...

Suarez i hapur për transferimin në MLS

Luis Suarez është i hapur për një kalim në MLS, nëse largohet nga Barcelona. Uruguaiani Suarez ka thënë se...