Formacioni më i mirë i javës në Evropë (Foto)

Gazzeta dello Sport ka formuar formacionin e javës në Evropë. Gazeta e famshme italiane nuk i përfshinë në këtë 11-she futbollistët nga Serie A. Futbollisti me...

Akil Gjakova prek çerekfinalen në Baku

Akil Gjakova ka siguruar kalimin në çerekfinale të ‘Grand Slamit’ të Baku. Xhudisti nga Kosova ka fituar edhe luftën e...

Kartoni i kuq i Ramosit, ja çfarë vendimi ka marrë Real Madridi

Real Madrid ka vendosur të apelojë ndaj kartonit të dytë të Sergio Ramos, të marrë në fitoren 0-3 në udhëtim te Deportivo La Coruna. ‘Mbretërit’...

Kosova pa lojtarët kryesorë në ndeshjet e qershorit

Dy ndeshjet e qershorit pritet t’i japin kah rrugëtimit të Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Por përfaqësuesja e Kosovës në futboll...

Dueli historik po afrohet, boksierët bënë matjen zyrtare

Dy boksierët u takuan në Las Vegas për matjen zyrtare. Teksa u mendua që McGregor të ketë diferencë më të madhe në peshë, ky i...

Liga e Kombeve: Bernardo më i miri, De Jong më premtuesi

Portugalia është shpallur kampion në Ligën e Kombeve, duke mposhtur kombëtaren e Holandës në finale. Edhe dy lojtarët që...

Panucci befason me ndryshimet në formacionin e Shqipërisë kundër Lihtenshtajnit (FOTO)

Kombëtarja shqiptare e gatshme për ndeshjen ndaj Lihtenshtajnit. Prova formacioni për Kombëtaren në prag të ndeshjes me Lihtenshtejnin, teksa kapiteni Ansi Agolli rrezikon vendin e...

Akil Gjakova e nis me fitore me IPPON në Lojërat Evropiane të Minsk 2019

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minsk 2019. Gjakova,...

Barca i hakmerret Juventusit

Skuadra e Barcelonës merr hak kundër kampionit të Italisë, Juventus. Klubi i Barcelonës e mposhti me rezultat befasues Juventusin në “Camp Nou” 3 me 0,...

Turpi i radhës: Spanja nuk e shfaq flamurin e Kosovës në Kampionatin Botëror

Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll sot ka debutuar në Kampionatin Botëror të juniorëve që po mbahet në Spanjë.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump: Kemi lajme të mira nga Turqia

Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha se "lajme të mira" së shpejti do të vijnë nga Turqia, pas disa orëve bisedime bilaterale...

Muriqi tregon pse zgjodhi Kosovën e jo Shqipërinë

Vedat Muriqi po kalon një moment fantastik në karrierën e tij, duke u kthyer në futbollistin më të rëndësishëm për Kosovën. Sulmuesi...

Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-kreu i FSK-së, Kadri Kastrati, sapo ka njoftuar që është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka treguar se intervistimin...

Prokuroria dhe Policia shkojnë në QNR

Prokurori i Shtetit është njoftuar sot se Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KZQ), Valdete Daka, përmes ftesës publike ka kërkuar ndihmën...

VV-ja me ankesë në PZAP për mosnumërimin e 4639 dërgesave postare me fletëvotime të...

Lëvizja Vetëvendosje sot ushtroi ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me mosnumërimin në Qendrën e Numërimit të Rezultateve të...

Corbyn: Marrëveshja e re për Brexit-in “më e keqe” se e May-it

Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe...

A është të punuarit nga shtëpia një zgjidhje më e mirë për ju?

Edhe pse të punuarit në skuadër dhe në një ambient të përbashkët zyre mund të funksionojë për disa, sepse i krijohet mundësia që...