United mposht Liverpool, Rashford bëhet hero,

Manchester United ka arritur ta fitojë derbin ndaj Liverpoolit falë një paraqitje fantastike nga Marcus Rashford. Sulmuesi 20 vjeçar ishte autor i të dy...

Tetë lojtarët që mund të largohen nga Manchester Unitedi nëse Jose Mourinho qëndron

Ka qenë fundjavë e trazuar për Manchester Unitedit, por që disa gjërat u stabilizuan. Arritja e gjysmëfinaleve të FA Kupës pas fitores ndaj Brighton,...

Një klub i madh i gatshëm të paguajë 50 mln euro për Elseid Hysaj

Emri i Elseid Hysaj është bërë mjaft i njohur në arenën ndërkombëtare, ku ekipe të mëdha europiane kanë shfaqur interes për mbrojtësin e Napolit. Gazetari...

Kosova dhe Serbia nuk takohen më kurrë në gara

Hendbolli serb kurrë më nuk do të ballafaqohet me homologët nga Kosova. Kështu ka pohuar presidenti i Federatës së Hendbollit të Serbisë (RSS), Dragan Skrbic,...

Gattuso rinovon me Milanin deri në vitin 2021

Milani e ka konfirmuar rinovimin e kontratës me trajnerin Gennaro Gattuso, i cili do ta drejtojë klubin deri në sezonin 2021. Ai erdhi si zëvendësim...

Valverde: Ky ishte fajtori i humbjes nga Roma

Ernesto Valverde ka një shpjegim për eliminimin nga Liga e Kampionëve. Ernesto Valverde ka analizuar humbjen e Barcelonës nga Roma dhe eliminimin nga Liga e...

Mediet në Angli zbulojnë emrin e trajnerit të ri të Chelsea

Eusebio Di Francesco është trajneri i fundit që ky hyrë në listën e dëshirave të presidentit Roman Abramovich, për të marrë drejtimin e Chelsea. ‘Blutë...

Sonte luhet Inter-Juventus

Italia “mban frymën” mbrëmjen e sotme, pasi në Milano do të luhet derbi Inter-Juventus. Ndonëse nuk bëhet fjalë për dy skuadra të të njëjtit qytet,...

Chelsea e fiton derbin ndaj Liverpoolit, rikthehet fuqishëm në garë për Ligën e Kampionëve

Chelsea e ka fituar derbin ndaj Liverpoolit në ‘Stamford Bridge’ për t’u rikthyer fuqishëm në garën për një vend që dërgon në Ligën e...

Këpucët e Salahut do të ekspozohen në Muzeun Britanik

Futbollisti i shkëlqyer i kombëtares së Egjiptit dhe Liverpoolit, Mohamed Salah, së shpejti do të mund të lavdërohet me këpucët e tij në koleksionin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...