Gjobitet ekipi serb i Crvena Zvezda, shkak banderolat kundër Kosovës e UEFA-s

Banderolat kundër Kosovës dhe UEFA-s nuk kanë të ndalur në stadiumet serbe. Gjatë ndeshjes së zhvilluar mes Crvena Zvezdës dhe Vozhdovacit, dëgjoheshin brohorimat në...

Izraeli nuk gjen paqe, ankohet edhe për Spanjën. “Në Gijon mbështesin Palestinën”

Të luash kundër Izraelit një ndeshje normale futbolli është kthyer në një mision shumë të vështirë. Problemet politikë e shoqërojnë përfaqësueses izraelite kudo, shembulli...

Chapecoense pranon ofertën e Barcelonës

Skuadra braziliane Chapecoense ka pranuar ofertën e Barcelonës për të marrë pjesë në trokuan ‘Joan Gamper’, që luhet në muajin gusht. Me Chepecoensen që pati...

Dortmundi ia merr vendin e parë Realit

Real Madridi ka barazuar me Borussia Dortmundin në “Santiago Bernabeu”. Rezultati përfundimtar ishte 2:2, pas një goli në fund të Marco Reus.Golat për ekipin e...

Juventus mposht Dinamon, kualifikohet si i pari

Juventus e ka mposhtur Dinamo Zagrebin 2:0. Italianët fituan ndeshjen në Torino për të ruajtur vendin e parë në grup.Golat për ekipin e Massimiliano Allegrit...

Barca vë rekord në Champions League

Barcelona ka vënë një rekord të ri në Champions League në ndeshjen e fundit të grupit kundër Borussia Moenchengladbach. Ata kanë bërë pasime brenda lojës...

Brazil, 20 mijë persona në lamtumirën e fundit të lojtarëve

Rreth 20 mijë njerëz mbushën stadiumin e vogël, duke qëndruar nën çadra dhe mushama kundër shiut për t'i thënë lamtumirën e fundit lojtarëve...

Seria A, Babacar shpëton Fiorentinën

U rikthye te fitorja në kampionat Fiorentina që me shumë vuajtje mposhti 2-1 Palermon në Artemio Franchi. Një gol i Babacar në minutën e 3-t...

Evertoni dhe Manchester United ndajnë pikët

Manchester United ka lëshuar fitoren nga duart në fund të ndeshjes me Evertonin. ‘Djajtë e Kuq’ kanë barazuar 1:1 me Evertonin në kuadër të xhiros...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

“El Clasico” po afron. Kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin derbit më të madh në botën e futbollit. Ndeshja e rëndësishme fillon...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën...

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar...

Mjekët në grevë, i moshuari në gjendje të rëndë, nuk e mjekojnë (Video)

Është duke vazhduar greva nëpër institucionet shëndetësore në Kosovë. Derisa mjekët kërkojnë rritje page, pacientët janë ata që vuajnë pasoja. Një rast i tillë...

Norvegjia ka nevojë për punëtorë nga vendet e treta, paga është marramendëse

Edhe Norvegjia u është bashkuar shteteve si Zvicra, apo Gjermania që kërkojnë punëtorë. Këto vende kërkojnë punëtorë për shkak të plakjes së popullsisë...

Greva e kirurgëve po u kushton shtrenjtë pacientëve, ftohen organet e drejtësisë për të...

Kanë kaluar rreth një muaj prej kur mjekët kirurgë të Kosovës janë në grevë. Aktualisht në grevë janë rreth 200 kirurgë në gjithë...

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare...

Haradinaj përmes Facebook-ut tregon çfarë bisedoi me Hahnin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka treguar çfarë ka diskutuar me komisionerin Johannes Hahn. Komisioneri për...

Kjo kompani planifikon reklama në qiell, që do shihen natën nga të gjithë

Me anë të qindra satelitëve të vegjël, një kompani kontroverse planifikon të vë reklama në qiell, që do shiheshin nga të gjithë...