FIFA u jep leje edhe dy futbollistëve

FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës. Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që...

River Plate feston me tifozët, trofeun e Copa Libertadores!(Foto)

Një trofe që do të mbetet në histori dhe do të mbahet mend gjatë. Fitorja në finale e  Copa Libertadores ndaj rivalëve të përjetshëm...

Kosova në mars zhvillon ndeshje me Gjermaninë?

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në mars të vitit të ardhshëm, mund të luajë ndeshje miqësore me kampionen e botës, Gjermanisë. Kështu kanë bërë të...

Tetë lojtarët që debutuan te Kosova në vitin 2018

Kosova shkruajti historinë në futboll në vitin 2018. Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, Përfaqësuesja e Kosovës nuk u ndal me suksese. Përfaqësuesja jonë arriti të...

Barcelona pëson humbje nga Celta Vigo

Barcelona është mposhtur nga Celta Vigo me rezultat 4-3. Për Celtan shënuan Sisto (22’), Aspas (31’), Hernanez (77’) si dhe një autogol i Mathieu në...

Igli Tare kontakton drejtuesit e Barcës, interesohet për Malcom

Skuadra italiane, Lazio është interesuar për shërbimet e yllit të Barcelonës. Malcom nuk ka kaluar momente shumë të mira me Barcelonën, duke pasur...

Chelsea deklason Evertonin

Chelsea ka shkatërruar Evertonin në ‘Stamford Bridge’, duke e mposhtur me rezultat 5:0 – për ta marrë kreun e tabelës Chelsea i Antonio Contes ka...

​Shorti i Kupës së Mbretit, Barcelona ndeshet me Sevillan(Foto)

Janë mësuar çiftet çerekfinale në këtë edicion të Kupës së Mbretit. Pasi u konfirmua se Barcelona nuk do të përjashtohet nga Kupa e...

Taulant Xhaka mund të transferohet në Premierligë

West Ham është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Baselit, Taulant Xhaka. “Hammers” kanë identifikuar reprezentuesin shqiptar si përforcim të mundshëm për afatin kalimtar...

Messi: Te Barcelona luftojmë për gjithçka, në tre garat

Barcelona është në gjysmëfinale të Copa del Rey pas një fitore mbresëlënëse 6-1 ndaj Sevillas në Camp Nou. Klubi katalunas ka arritur të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Prokuroria e shtetit del me komunikatë: Kemi filluar hetimet lidhur me shitjen e biletave...

Prokuroria e shtetit të Kosovës ka dalë me komunikatë, ku njofton qytetarët se kanë filluar hetimet rreth shitjes së biletave për  ndeshjet...

Merr flakë gjatë zbritjes avioni me 196 persona në bord

Pamjet dramatike tregojnë se si një avion me 196 udhëtarë në bord ka marrë flkaë menjëherë pasi ka zbritur në aeroportin e...

Gjendet e vdekur vajza e akademikut Mehmet Kraja

Një person i gjinisë femërore është gjetur pa shenja jete në një banesë mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Rastin...

Shpërthim në Afganistan, humbin jetën 7 civilë

Si pasojë e shpërthimit të një autobombe sot në mëngjes kanë humbur jetën 7 persona në kryeqytetin afgan Kabul, raporton Anadolu Agency...

Gjendje alarmi në Venecia! Përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit

Alarm në Venecia! Qyteti-lagunë rrezikon përmbytjen në më shume se 70% të sipërfaqes së tij nëse niveli i ujit mbërrin 155 centimetrat,...

Gaza, 12 persona të vrarë në sulmet ajrore izraelite

Rritet në 12 numri i të vrarëve në sulmet ajrore që ushtria izraelite ka ndërmarrë që nga mëngjesi i ditës së djeshme...

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën...