Jep dorëheqje presidenti i Feronikelit

Para pak minutave ka dhënë dorëheqje Presidenti i klubit Ekem Elshani. Arsyet e dorëheqjes i ka bërë të ditura vet Elshani, në një postim në...

“Lionel Messi është lojtari më i mirë në histori të futbollit”

“Sa herë që unë e kam topin, gjithmonë shikoj se ku është Messi. Ai është lojtari më i mirë në histori të futbollit”, ka...

Mësohen çiftet e fazës së parë të eliminimit direkt në EL

Pas shortit të Ligës së Kampionëve është koha për ata të Ligës së Evropës, ku pjesëmarrëse në fazën e parë të eliminimit direkt do...

Real-PSG, Chelsea-Barcelona, Juventus..

Shorti ka vënë përballë dy skuadra pretendente për ta fituar trofeun e sivjetmë. Në Nion të Zvicrës është tërhequr shorti për 1/8 e finales së...

Sot hedhet shorti i Ligës së Kampionëve, ky është orari

Ai mbahet të sot në ora 12:00. Tani i dimë emrat e 16 skuadrave të kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Çiftet e radhës...

City fiton derbin e Manchesterit

Manchester City ka shënuar fitore 2-1 kundër rivalëve të Manchester United në ndeshjen e xhiros së 16-të të Premierligës. Skuadra e Guardiolës kaloi e para...

S’ka fitues në derbin e Liverpoolit

Liverpool dhe Everton kanë ndarë pikët në një ndeshje tejet interesante në ‘Anfield Road’. Skuadra e Jurgen Klopp nuk ka arritur të marrë më shumë...

Tragjike: Therret për vdekje talenti i KEK-ut (Foto)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Gustav Majer” në Obiliq, ku ka gjetur vdekjen Shkelqim Pllana, i cili ka qenë pjesë e...

Dortmundi shkarkon trajnerin

Borussia Dortmund ka shkarkuar Bosz pas rezultateve negative. Peter Bosz është shkarkuar pozita e trajnerit. Borussia Dortmund ka shkarkuar Bosz pas rezultateve negative, përcjellë “Lajmi.net”. Ai u...

Megjithatë, Kosova merr pjesë në Rusi

Kosova, megjithatë do të merr pjesë në Xhudo Masters në Rusi. Kështu ka njoftuar trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka. Ai ka bërë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
104AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Yıldırım: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-së për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se "Nuk e pranojmë dhe...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, zgjedhjet për kryetar në fund të...

Lëvizja Vetëvendosje ka përfunduar mbledhjen e 31-të të Këshillit të Përgjithshëm e cila filloi sot në orën 11:30. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, kryesuesi...

Erdoğan: Po ndërmarrim një nga një hapat të cilat do ta prishin këtë lojë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se do t'i pastrojnë të gjithë kufijtë nga terroristët. "Nuk do të lejojmë krijimin e foleve terroriste...