Skuadra e madhe italiane dërgohet në Serie C

Skuadra e Palermos është dërguar në Serie C, shkaku i parregullsive financiare. Gjykata Kombëtare Federata (FIGC), të hënën ka...

Alves për vdekjen e Astorit: Çdo ditë vdesin me mijëra fëmijë dhe askush nuk...

Mbrojtësi i Paris Saint-Germian ka theksuar se nuk është prekur shumë nga vdekja e Davide Astorit. Dani Alves është treguar indiferent në lidhje me vdekjen...

Florijana varroset nesër në Zvicër

Ish-futbollistja e Zvicrës me prejardhje shqiptare, Florijana Ismaili, nesër do të varroset në Zvicër. Varrimi i të ndjerës do të...

Manchester City nuk befasohet, përmbys Schalken

Manchester City ka shënuar fitore të madhe në udhëtim kundër Schalkes. Kampionët e Premierligës fituan...

Çfarë po ndodhë me kontratën e re të Leo Messit?

Leo Messi ende nuk e ka nënshkruar kontratën e re te Barcelona. Kontrata aktuale e Leo Messit te Barcelona skadon në vitin 2021,...

Sllovenia dhe Anglia ndajnë pikët

Anglia nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në udhëtim në Slloveni, duke luajtur barazim 0:0 në kuadër të xhiros së...

Danimarkë – Australi, pjesa e parë sjellë dy gola

Rezultati është i barabartë, 1:1. Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Danimarkës dhe Australisë. Rezultati është i barabartë, 1:1. Danezët kaluan në epërsi me Christian...

Reali prezanton Courtois: Një ëndërr e bërë realitet

Portieri belg më në fund ia arriti qëllimit që të transferohej në Madrid. Thibaut Courtois u prezantua para tifozëve madrilenë, pasi nënshkroi kontratën gjashtë-vjeçare me...

Nis përballja Ishujt Faroe-Kosova

Ka nisur ndeshja e grupit D3 të Ligës së Kombeve ndërmjet Ishujve Faroe dhe Kosovës. Ndeshja është e rëndësishme për përfaqësuesen tonë, e cila është...

Mesazhi i fundit i Astorit dërguar shokut të tij

Vdekja e papritur e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, ka shokuar botën e futbollit ndërsa të gjitha ndeshjet në Serie A u shtynë në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...