Futbollistit të Kombëtares së Shqipërisë i vdes babai, ky është njoftimi i tij

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka njoftuar se babai i tij ka ndërruar jetë. Babai i tij mësohet të ketë ndërruar jetë disa...

Lajm i hidhur nga Barcelona, lëndohet Messi

Lionel Messi ka lëshuar para kohe ndeshjen që po zhvillon skuadra e tij kundër Sevillës. Barcelona mori lajmin më të keq në ndeshje pasi Messi...

Tunizi, 51 të plagosur në trazirat gjatë një ndeshje futbolli

Përplasjet mes policisë dhe tifozëve në një ndeshje në “Champions League”-n e Afrikës, për pak sa nuk u kthyen në një tragjedi në Tunizi....

Mesazhi i Khabib drejt Mo Salah nënkupton shumë

habib Nurmagomedov e ka quajtur sulmuesin e Liverpoolit ”inspirim”. Kampioni i peshave të lehta në UFC ka pasur momente të mira këtë muaj pas triumfit...

ZYRTARE: Merret vendimi se a do të luajë Shaqiri nesër në Beograd

Liverpooli nuk e ka ftuar Xherdan Shaiqirin për përballjen ndaj Crvena Zvezdës në kuadër të Ligës së Kampionëve për shkak të situatës së tensionuar...

Shaqirit i ka mbetur hatri në Klopp, shqyrton mundësinë e largimit

Xherdan Shaqiri po shqyrton mundësinë e largimit nga Liverpool. Mosgrumbullimi i fundit për ndeshjen në Beograd nuk i ka pëlqyer lojtarit me origjinë shqiptare i...

Khabib ka gati befasinë e madhe

Khabib Nurmagomedov ka sjell një befasi për fansat. Khabib Nurmagomedov dëshiron që për këtë fundvit tu sjell fansave një dhuratë të çmuar nga ai.Boksieri i...

E gjithë Shqipëria me Norvegjinë, mësojeni pse

Fati i Shqipërisë për të qëndruar në ligën C është në duart e skuadrave tjera. Për të qëndruar në Ligë C, kombëtarja e Shqipërisë duhet...

Arrestohet portieri i Kombëtares shqiptare

Një lajm tronditës vjen në kampin e Partizanit, pak ditë para derbit të javës së 15-të në Kategorinë Superiore, që “demat” luajnë ndaj Tiranës. Është...

Chelsea dëshiron ta mbajë talentin e shumëkërkuar

Chelsea është duke u përpjekur ta mbajë Callum Hudson-Odoi, i cili po kërkohet nga klubet e mëdha si Juventusi, Barcelona dhe Arsenali. I riu i...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...