Ja kur zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës, Prishtina-Vëllaznimi

Ndeshja do të luhet më 27 maj, ditë e diel. Vëllaznimi-Prishtina është klasikja e futbollit kosovar që vjen në sfidën finale të Kupës së Kosovës. Gjakovarët...

Super-lajm për Liverpoolin para ndeshjes me Romën

Lovren rikuperohet për Romën. Liverpool e ka marrë një lajm të mirë para ndeshjes me Romën në Ligën e Kampionëve. Dejan Lovren është rikuperuar nga dëmtimi. Sipas...

Prishtina eliminon Vushtrrinë, në finale me Vëllaznimin

Prishtinasit eliminuan skuadrën e Vushtrrisë pas vazhdimeve. Prishtina është skuadra e dytë që e ka siguruar finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Prishtinasit eliminuan skuadrën...

Argjentina anulon miqësoren me Izraelin shkaku i sulmeve në Siri?

Kombëtarja e Argjentinës do ta anulojë miqësoren me Izraelin, për shkak të Sirisë. Miqësorja mes Argjentinës dhe Izraelit mund të anulohet për shkak të sulmeve...

Real Madrid – Athletic Bilbao, kthehet Ronaldo

Trajneri Zinedine Zidane ka vendosur ta aktivizojë Cristiano Ronaldon, pas pushimit në xhiron e kaluar. Cristiano Ronaldo pritet të kthehet në formacionin bazë të Real...

Barcelona ndalet nga Celta Vigo

Barcelona ka barazuar 2-2 me Celta Vigon në ndeshjen e xhiros së 33-të të La Ligas. Katalonasit kaluan në epërsi në minutën e 36-të pas...

48 ekipe në Katar 2022, kundërshtohet nga klubet e mëdha

Përpara 1 viti, FIFA miratoi zhvillimin e Botërorit të vitit 2026 me 48 skuadra, por së fundmi presidenti i këtij institucioni,Gianni Infatino zbuloi një...

Iniesta ka vendosur të transferohet në Kinë

Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta do të njoftojë lëvizjen e tij të ardhshme para fundit të muajit. Pas fitores kundër Valencias të shtunën, Iniesta zbuloi...

Renditja e golashënuesve më të mirë në Premierligë, ja kush prinë (Foto)

Mohamed Salah është rrugës së mirë për t’u shpallur golashënuesi më i mirë në Premierligë. Ylli i Liverpoolit me golin e shënuar në fundjavë ka...

Kolumnisti egjiptian bëhet horë kur i kërkon Muhamed Salah të heq mjekrën

Një kolumnist egjiptian ka ndezur një stuhi në mediat sociale pasi i bëri thirrje yllit të Liverpulit, Muhamed Salah që të heqë mjekrën, duke...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
143AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rreth 13 milion muslimanë të vrarë në luftëra gjatë 25 vitet e fundit

Rreth 12.5 milion muslimanë janë vrarë në luftëra gjatë 25 viteve të fundit, tha një studiues turk. Duke folur në një konferencë në Stamboll, Refik...

Rusifikimi i botimeve në Shqip(ëri)ni

Para disa muajve ish- ministrja e Arsimit Kulturës dhe Shkencës e Shqipërisë, nga viti 1976- 1987, Tefta Cami,  promovoi  librin e saj në Prishtinë ...

United siguron finalen e FA Cup

Një takim i nisur mjaft keq nga të besuarit e Jose Mourinho që e panë vetën në disavantazh të një goli pas 11 minutash...

Interesim i madh i të rinjve për konkursin e Policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka shpallur të hënën një konkurs për pranimin e zyrtarëve të rinj policor, i cili do të jetë i hapur deri...

Miliona euro evazion fiskal në veri

Evazioni fiskal në Kosovë nga përfaqësues të bizneseve, konsiderohet të ketë marrë përmasa shqetësuese, në veçanti në veri të vendit. Si e tillë, kjo...

BE kërkon hetim për vrasjet e palestinezëve në Gaza

Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur, duke bërë thirrje për hetim...

Skandali i KEDS-it – këta janë politikanët që mund të përfitojnë nga mospuna e...

Nëse brenda dy javëve nuk nxirret aktvendimi për fillimin e hetimeve për faljen e katër hidrocentraleve, atëherë ish-ministrat Besim Beqaj, Mimoza Kusari-Lila, Bedri Hamza,...