Shqipëria ndeshet sonte me Spanjën

Spanja dhe Shqipëria do të përballen nga ora 20:45 në kuadër të eliminatoreve për botërorin “Rusia 2018” E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikua...

Kosova kërkon fitoren e parë sonte ndaj Ukrainës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte në ‘Loro Boriqi’ do të përballet me Ukrainën, në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’. Përzgjedhësi...

Brazili ia falë një pikë Bolivisë

Kombëtarja e Brazilit nuk ka arritur fitore kundër Bolivisë në xhiron e parafundit të fazës së grupeve në eliminatoret e Kupës së Botës. Brazili barazoi...

Gjermania e pandalshme, mposht edhe Irlandën

Kombëtarja e Gjermanisë ka vazhduar me fitore edhe në xhiron e parafundit të eliminatorëve në Kupën e Botës “Rusi 2018”. Gjermanët mposhtën 3 me 0...

Bunjaku: Ndeshje e vështirë ndaj Ukrainës, duam të vazhdojmë paraqitjet e mira

Albert Bunjaku ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjen së vlefshme kualifikuese ndaj Ukrainës, të cilën e ka cilësuar si ndeshje të vështirë. Përfaqësuesja...

Shqipëria, Zvicra apo Kosova, kjo është zgjedhja e Albian Ajetit

Albian Ajeti nuk e ka refuzuar Shqipërinë për Zvicrën. Lajmet e fundit që po qarkullojnë në mediat shqiptare demantohen nga të afërm të Albianit. Ata...

Hysaj kapiten i kuqezinjve ndaj Spanjës

Pas largimit të Lorik Canës, shiriti i kapitenit në ekipin tonë Kombëtar ka prodhuar gjithmonë debate, megjithatë u duk sikur u stabilizua me vendosjen...

Pas ndarjes nga Spanja, Messi dëshiron të luajë në këtë ligë

Lionel Messi do të dëshironte që Barcelona të luaj në Premierligë, nëse La Liga vendos ta largojë. Këtë e ka raportuar Daily Star duke marrë...

Botërori 2018: Gjermania, Anglia dhe Polonia sonte mund t’i “marrin vizat”

Garat e sotme kualifikuese në grupet “C”, “E” dhe “F” mund të zgjidhin shumë dilema, sepse që sonte, përfaqësueset e Gjermanisë, Anglisë dhe Polonisë,...

Ndalet rryma në stadiumin ku po stërvitej përfaqësuesja e Kosovës

Nënpresidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka thënë se është shqetësuese kur nuk ka pasur rrymë në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë. “Është shqetësues fakti që...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
114AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kjo është dorëheqja e radhës në Vetëvendosje

Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë e VV-së. Indeksonline mëson se...

Mediat gjermane: Veriu i Kosovës, vrima e zezë e mafias

Në sundimin hibrid të veriut të Kosovës, Beogradit, Prishtinës, marrin pjesë misione dhe krime ndërkombëtare, shkruan mediat gjermane dhe raportet nga Deutsche Welle. Për vite...

Kaos në Britani, stuhia mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO)

Kaos në Britani, stuhia "Fionn" mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO LAJM) Qindra shkolla janë mbyllur në Britani ndërsa stuhia e dëborës "Storm Fionn"po afrohet. Fëmijët...

Zyrtare: Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar Jetlir...

10 simptoma të kancerit që duhet ti dini

Para së gjithash DUHET të konsultoheni me mjekun tuaj nëse keni ndonjë përkeqësim në shëndet. Ndryshime në lëkurë Një njollë e re në lëkurën tuaj ose...

Kirurgu don të kryej operacion në gjendje të dehur

Nj kirurg plastik nga Kentaki i SHBA-ve u arrestua pasi dyshohej se ishte i dehur, dhe si i tilë donte të kryente një operacion. Dr....

Trump e nxjerr nga zyra gazetarin e CNN pasi nuk i pelqeu pyetja (VIDEO)

Akuzat mbi gjuhën vulgare të përdorur në drejtim të emigrantëve duket se e acarojnë Presidentin amerikan Donald Trump. Irritimin ai e shfaqi publikisht në Zyrën...