Trajneri i Çekisë, optimist për ndeshjen kundër Kosovës: E dimë çfarë të presim

Gjatë konferencës për shtyp të mbajtur sot, kur e publikoi listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit, trajneri i...

Ish-ylli i Real Madridit Guti, emërohet trajner i skuadrës spanjolle

Almeria ka konfirmuar se e ka emëruar ish-mesfushorin e Real Madridit Guti në postin e trajnerit për ta zëvendësuar të larguarin Pedro...

Rikthehet Liga e Kampionëve, ja ndeshjet më interesante që zhvillohen sonte

Ndeshjet e katërta të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve do të zhvillohen sot dhe nesër. Në takimet...

Vedat Muriqi, lojtari më i mirë në Turqi për muajin tetor

Ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi është shpërblyer pas formës së mirë që po kalon këtë edicion. Sulmuesi kosovar është...

Gjashtë muaj pas infarktit, portieri spanjoll i rikthehet stërvitjes

Kur kanë kaluar 6 muaj nga koha kur pësoi një infarkt kardiak, portieri spanjoll Iker Casillas është rikthyer në stërvitje me Porton,...

Reali me ofertë marramendëse për Muhamed Salah

Sulmuesi egjiptian Mohammed Salah pritet të jetë përforcimi i madh i Real Madridit për edicionin e ardhshëm. Real Madridi...

Kosovarët e shpëtojnë nga humbja Baselin, Zhegrova asist, Ademi gol

Baseli ka barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e Superligës së Zvicrës kundër Xamax. Golin e vetëm për vendasit...

Fenerbahce humb mundësinë për të marrë kreun e tabelës

Fenerbahce është mposhtur nga Kayserispor me rezultat 1-0 në ndeshjen e xhiros së 10-të të Superligës turke. Feneri kështu...

Gjilani nuk lejon befasinë, triumfon bindshëm kundër Ferizajt

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar me fitore edhe në kuadër të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës. Gjilani,...

6 gola e dy asiste në 8 ndeshjet e fundit për Rashicën, “alarmohet” Çekia

Milot Rashica në çdo ndeshje po e tregon veten që është lojtar i klasit botëror pasi që në të gjitha ndeshjet po...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Këshilli i Prindërve në Prishtinë rekomandon ndërprerjen e ekskursioneve në Shqipëri

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës (KPP), me ftesë nga Drejtoria Komunale e Arsimit e Komunës së Prishtinës, e ka vëzhguar...

Sterling u fye nga bullgarët, kosovarët e mirëpresin: Mirësevjen vëlla

Populli kosovar po tregon klasin dhe fytyrën e vërtetë në kohën kur këto virtyte janë në mungesë të theksuar te popujt e...

Skautat pushtojnë stadiumin e vogël “Fadil Vokrri”

Stadiumi "Fadil Vokrri" zë vetëm 12 mijë e diçka shikues, por në ndeshjen 17 nëntorit të pranishëm nuk do të jenë vetëm...

Kosova U21: Prekazi publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Austrinë

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi, e ka bërë publike listën e futbollistëve me të cilët do t’i kundërvihet Austrisë, në ndeshjen...

Gucati: Specialja mund ta ftojë edhe Thaçin – në nëntor priten aktakuzat e para

Numrit të rreth 250 ftesave për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale pritet t’iu shtohet edhe ajo për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Njihuni me luftërat më të gjata e më të shtrenjta në historinë e SHBA-ve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fuqia më e madhe ushtarake në botë, me një buxhet vjetor prej 649 bilionë dollarë. Lufta...

Turqia dhe Rusia realizojnë patrullimin e katërt të përbashkët në veri të Sirisë

Trupat turke dhe ruse realizuan patrullimin e katërt të përbashkët tokësor në veri të Sirisë në kuadër të marrëveshjeje së dakorduar midis...