Mavraj në xhami para ndeshjes me Maqedoninë

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, iu është drejtuar Xhamisë së Shkodrës në ditën e ndeshjes me Maqedoninë. Ai fali namazin e sabahut dhe postoi...

Kosova sonte shkruan historinë

Sonte Përfaqësuesja e Kosovës në futboll shkruan historinë. Ekipi i Albert Bunjakut, debuton në ndeshjet ndërkombëtare. Në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Rusi 2018’, Kosova...

Në ndeshjen Finlandë – Kosovë ndalohen simbolet Kuq e Zi

Federata e Futbollit të Finlandës ka marrë vendim që të ndalojë futjen në stadiumin në Turku të gjitha simbolet Kuq e Zi. Federata e...

Sonte nis beteja për “Rusia 2018”, pjesëmarrëse edhe Kosova

Sot nisin zyrtarisht kualifikimet për Kampionatin Botërorë që organizohet në Rusi në vitin 2018. Për herë të parë pjesë e kualifikimeve do të jetë...

Ndizet sfida Shqipëri-Maqedoni

Tifozët kuqezi të pranishëm në Shkodër do të vijnë nga të gjitha trojet shqiptare. Mijëra bileta të shitura në Kosovë, por edhe grupime të...

FIFA u jep leje edhe dy futbollistëve

FIFA ka kryer shqyrtimin e kërkesës së dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës. Milot Rashica dhe Amir Rrahmani me ç’rast iu është dhënë leja që...

Kosova kthehet me trofe nga Kroacia

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall është rikthyer me trofe nga një turne në Kroaci. Djelmoshat kosovar janë shpallur kampion në një turne në Kroaci,...

Yjet e Kosovës ju përshëndesin nga Finlanda me këtë fotografi

Atmosfera në Përfaqësuesen e Kosovës para ndeshjes me Finlandën duket shumë e mirë. Këtë e vërtetojnë fotografitë që po publikojnë në rrjetet sociale futbollistët...

Itali – Francë, formacionet me plot befasi

Italia ndeshet sonte me Francën në miqësore, në ora 21:00. Dhe, të dyja skuadrat kanë shumë ndryshime në formacionet e tyre. ITALIA (3-5-2): Buffon; Barzagli,...

Barazon Shqipëria

Shqipëria ka barazuar pa gola në miqësoren ndaj Marokut para nisjes së kualifikimeve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë dominuan ndeshjen, por pavarësisht rasteve nuk arritën golin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosova U19 i mbyll me humbje kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është eliminuar nga faza e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian. ‘Dardanët’ e rinj janë mposhtur...

Trajneri i Brazilit: Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

Trajneri i Brazilit, Tite, ka thënë se nuk mund të ketë krahasime mes Lionel Messit dhe Pele. Messi dhe...

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar që të gjithë ata konsumatorë individual që nuk janë pajisur me ujëmatës do të shkyçen...

BMW-ja përgatitet për ta rivalizuar Mercedesin me këtë veturë

BMW i4 po krijon një kërcënues serioz për Modelin Tesla 3. Sidoqoftë, i4 është vetëm një pjesë e sulmeve të ardhshme të...

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz takon myftiun Naim Tërnava, ja temat e takimit

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz, ka mirëpritur sot në Riad myftiun Naim Tërnava, së bashku me delegacionin e tij përcjellës.

Kritikoi Trump, gazetari pushohet nga puna në mes të emisionit

Gazetari i mirënjohur kanadez, Craig Silverman u pushua nga puna pasi transmetoi një video rreth Roy Cohn, një avokat i pamëshirshëm i...

Përzgjidhen vendet më të rrezikshme për t’u vizituar, ja ku kategorizohet Kosova

International SOS, firma ndërkombëtare e shërbimeve mjekësore dhe udhëtimit më e madhe në botë, ka radhitur Kosovën në kategorinë e dytë të...