Barcelona deklason Gijonin

Barcelona ka shkatërruar Sporting Gijonin në kuadër të xhiros së gjashtë. Blaugranët kanë mposhtur 0:5 Gijonin në udhëtim. Neymar me dy gola, Suarez, Turan dhe Rafinha...

Fitojnë Prishtina dhe Llapi

Prishtina dhe Llapi kanë arritur fitore në xhiron e gjashtë të Vala Super Ligës së Kosovës. Prishtina e cila ende nuk ka pësuar humbje këtë...

Manchester United rikthehet me spektakël

Manchester United mposhti Leicester Cityn me rezultat 4:1. Chris Smalling, Juan Mata, Marcus Rashford e Paul Pogba shënuan për vendasit. Kurse, Demarai Gray realizoi...

Zyrtare: Ukrainë – Kosovë, luhet në një vend të pabesueshëm

Është zyrtare. Ukrainë – Kosovë do të luhet në qytetin Krakov të Polonisë. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit e Ukrainës, e cila ka...

Hadergjonaj thyen heshtjen, tregon nëse do të luajë për Kosovën

Florent Hadergjonaj është përmendur si një prurje e re tek Përfaqësuesja e Kosovës. Por mbrojtësi që aktivizohet në Bundesligën gjermane me Ingolstadt ka treguar nëse...

Asani kërkon ta veshë fanellën e Kosovës

Kosova ka talente të mëdha jashtë kufijve të saj dhe njëri nga ta është edhe Edonis Asani. Mbrojtësi i talentuar është pjesë e skuadrës së...

“Loro Boriçi” i gatshëm për ndeshjen Kosovë-Kroaci

Stadiumi "Loro Boriçi" është gati për t'i hapur dyert për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe i Federatës së Kroacisë,...

Messi do të mungojë tri javë

Lajm i keq për Barcelonën pas ndeshjes me Atletico Madridin. Ylli i skuadrës, Leo Messi, ka pësuar një lëndim më të rëndë se që dukej. Sipas...

Barca barazon, nuk shfrytëzon gabimin e Realit

Derbi i xhiros së pestë në La Liga mes Barcelonës dhe Atleticos përfundoi me barazim 1 me 1. Në “Camp Nou”, ndeshja ishte mjaftë e...

Interi realizon fitoren e tretë radhazi

Interi ka zgjeruar serinë e fitoreve në tri të tilla me triumfin ndaj Empolit në udhëtim me rezultat 2-0. Interi e filloi furishëm takimin duke...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tërmet i fuqishëm në Tiranë dhe Bulqizë

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe Bulqizë. Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në...

Shqipëri, 450 raste me kancer gjaku

Çdo vit përllogariten 450 raste të reja me kancer në gjak në Shqipëri. Më të predispozuar për t`u prekur nga sëmundjet malinje...

Rreth 35 për qind lindjeve në QKUK me prerje cezariane, mjekët alarmojnë për rrezikun

Nga frika e dhimbjeve gjatë lindjes, shumë gra zgjedhin që foshnjën e tyre në jetë ta sjellin përmes lindjes me prerje cezariane.

Odat ekonomike përkrahin Gjykatën Komerciale, garanton sigurinë juridike të bizneseve

Odat Ekonomike të Kosovës, po mirëpresin iniciativën e Ministrisë së Drejtësisë, të përkrahur nga USAID-i, për përgatitjen e bazës ligjore që mundëson...

Euro 2020: Kosovë – Angli, vlera e skuadrave

E gjithë vëmendja është tek ndeshja që do të luhet mes Kosovës dhe Anglisë. Kosova sonte do të jetë...

Euro 2020: Kosova mbyll sonte kampanjën kualifikuese, ndeshet me Anglinë

Kombëtarja e Kosovës sonte do t’i jap fund një kampanje mjaft të suksesshme kualifikuese, me ndeshjen që luhet në ‘Fadil Vokrri’, kundër...

Policia heq 135 patenta: Aksidentet, pasojë e shpejtësisë dhe çmendurisë

Disa aksidente tragjike me pasojë vdekjen janë regjistruar kohët e fundit në aksin Tiranë-Elbasan dhe anasjelltas. Për shkak të...