Leicesteri vazhdon me fitore në Ligën e Kampionëve

Skuadra kampione e Premier Ligës angleze, Leicester City ka vazhduar me fitore në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen e xhiros së tretë në fazën e...

Reali shënon fitore bindëse

Real Madridi ka mposhtur me lehtësi Legia Warsaw në xhiron e tretë të Ligës së Kampionëve, në kuadër të grupit F. “Mbretërit” nuk kanë kursyer...

Juventusi fiton në Lyon

Juventusi ka marrë tre pikë nga udhëtimi i vështirë në Lyon. Ndeshja e vlefshme për grupin H, i ka takuar ‘Zonjës së Vjetër’ me rezultat...

Shaqiri i gatshëm të kthehet në Serie A

Xherdan Shaqiri është i gatshëm të kthehet në Serie A. 25-vjeçari kërkohet nga Roma. “Giallorosët” kanë bërë gati ofertën për blerjen e ish mesfushorit të...

Derbi anglez përfundon pagola

Liverpooli dhe Manchester United kanë ndarë pikët duke luajtur barazim 0:0 në kuadër të xhiros së tetë të Premierligës. Ndeshja e zhvilluar në ‘Anfield Road’,...

Neymari mbetet në Barcelonë

Neymari ka refuzuar edhe zyrtarisht Manchester Unitedin, për të nënshkruar kontratë të re me Barcelonën. Klubi katalan në faqen zyrtare ka njoftuar se Neymar do...

Trepça ’89 ia shkakton humbjen e parë Prishtinës

Skuadra e Trepçës ’89 ka arritur fitoren e radhës në xhiron e nëntë të Super Ligës së Kosovës. Mitrovicasit ia shkaktuan humbjen e parë Prishtinës...

Dortmundi interesohet për yllin e Kosovës

Bersant Celina pritet të transferohet te skuadra e Borussia Dortmundit. Sipas mediave britanike, klubi gjerman ka shprehur interesim për lojtarin e Kosovës. Kosovari i huazuar te...

Juventusi vazhdon me fitore

Juventusi ka përmbysur Udinesen për të shënuar fitoren e radhës në Serie A. Bianconerët kanë mposhtur 2:1 Udinesen në ‘Juventus Stadium’ në kuadër të xhiros...

Edhe Reali shënon fitore bindëse

Real Madridi i është përgjigjur Barcelonës, duke shënuar fitore të thellë. ‘Mbretërit’ kanë mposhtur 1:6 Betisin në stadiumin ‘Benito Villamarín’. Isco me dy gola, Varane, Benzema,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...