Manchester United rikthehet me spektakël

Manchester United mposhti Leicester Cityn me rezultat 4:1. Chris Smalling, Juan Mata, Marcus Rashford e Paul Pogba shënuan për vendasit. Kurse, Demarai Gray realizoi...

Zyrtare: Ukrainë – Kosovë, luhet në një vend të pabesueshëm

Është zyrtare. Ukrainë – Kosovë do të luhet në qytetin Krakov të Polonisë. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit e Ukrainës, e cila ka...

Hadergjonaj thyen heshtjen, tregon nëse do të luajë për Kosovën

Florent Hadergjonaj është përmendur si një prurje e re tek Përfaqësuesja e Kosovës. Por mbrojtësi që aktivizohet në Bundesligën gjermane me Ingolstadt ka treguar nëse...

Asani kërkon ta veshë fanellën e Kosovës

Kosova ka talente të mëdha jashtë kufijve të saj dhe njëri nga ta është edhe Edonis Asani. Mbrojtësi i talentuar është pjesë e skuadrës së...

“Loro Boriçi” i gatshëm për ndeshjen Kosovë-Kroaci

Stadiumi "Loro Boriçi" është gati për t'i hapur dyert për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Një delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe i Federatës së Kroacisë,...

Messi do të mungojë tri javë

Lajm i keq për Barcelonën pas ndeshjes me Atletico Madridin. Ylli i skuadrës, Leo Messi, ka pësuar një lëndim më të rëndë se që dukej. Sipas...

Barca barazon, nuk shfrytëzon gabimin e Realit

Derbi i xhiros së pestë në La Liga mes Barcelonës dhe Atleticos përfundoi me barazim 1 me 1. Në “Camp Nou”, ndeshja ishte mjaftë e...

Interi realizon fitoren e tretë radhazi

Interi ka zgjeruar serinë e fitoreve në tri të tilla me triumfin ndaj Empolit në udhëtim me rezultat 2-0. Interi e filloi furishëm takimin duke...

Real Madrid ndalet nga Villarreal

Skuadra e Real Madridit nuk ka arritur më shumë se një barazim përball Villarrealit në “Santiago Bernabeu”. Ndeshja përfundoi me rezultat 1 me 1, ku...

Kosova në pritje të Hetemajt

Kosova është në pritje të një vendimi nga Përparim Hetemaj. Një tjetër futbollist të cilin është duke e pritur Kosova tash e sa kohë është...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump: Kemi lajme të mira nga Turqia

Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha se "lajme të mira" së shpejti do të vijnë nga Turqia, pas disa orëve bisedime bilaterale...

Muriqi tregon pse zgjodhi Kosovën e jo Shqipërinë

Vedat Muriqi po kalon një moment fantastik në karrierën e tij, duke u kthyer në futbollistin më të rëndësishëm për Kosovën. Sulmuesi...

Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-kreu i FSK-së, Kadri Kastrati, sapo ka njoftuar që është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai ka treguar se intervistimin...

Prokuroria dhe Policia shkojnë në QNR

Prokurori i Shtetit është njoftuar sot se Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KZQ), Valdete Daka, përmes ftesës publike ka kërkuar ndihmën...

VV-ja me ankesë në PZAP për mosnumërimin e 4639 dërgesave postare me fletëvotime të...

Lëvizja Vetëvendosje sot ushtroi ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me mosnumërimin në Qendrën e Numërimit të Rezultateve të...

Corbyn: Marrëveshja e re për Brexit-in “më e keqe” se e May-it

Kreu i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, Jeremy Corbyn ka dënuar marrëveshjen e Brexit-it të ndërmjetësuar midis kryeministrit Boris Johnson dhe...

A është të punuarit nga shtëpia një zgjidhje më e mirë për ju?

Edhe pse të punuarit në skuadër dhe në një ambient të përbashkët zyre mund të funksionojë për disa, sepse i krijohet mundësia që...