Ajeti mbetet në Torino

Arlind Ajeti, mbrojtësi shqiptar, ka vendosur të qëndrojë te skuadra e Torinos, pavarësisht se nuk ka pasur minutazh në ekipin e parë. Trajneri Sinisa Mihajloviq...

Manchester United shënon fitoren e gjashtë me radhë

Manchester United ka mposhtur si mysafir West Hamin me rezultat 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos ka realizuar fitoren e gjashtë me radhë në Ligën Premier,...

Taulant Xhaka mund të transferohet në Premierligë

West Ham është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Baselit, Taulant Xhaka. “Hammers” kanë identifikuar reprezentuesin shqiptar si përforcim të mundshëm për afatin kalimtar...

Zgjidhet skuadra më e mirë e vitit 2016

Real Madridi është zgjedhur skuadra më e mirë e vitit 2016 nga ‘Globe Soccer’. Në ceremoninë e organizuar në Dubai, ‘Mbretërit’ kanë fituar çmimin e...

Chelsea lider i padiskutueshëm në Ligën Premier

Chelsea ka vazhduar me formë fantastike këtë edicion në Ligën Premier. Skuadra e Antonio Contes ka shënuar edhe fitoren e 11-të radhazi në elitën e...

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë

Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016. “France Football” e...

Çiftet komplete të shortit të Ligës së Kampionëve

Janë zbuluar tetë çiftet e shortit të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni ndeshjet komplete, ku spikat super-sfida mes Barcelonës dhe PSG-së, përcjellë “Lajmi.net”. Sevilla-Leicester PSG-Barcelona Leverkusen-Atletico Porto-Juventus Bayern-Arsenal Benfica-Dortmund Real...

Ramos përsëri shpëtimtar i Realit

Sergio Ramos i ka sjellë tre pikë të arta Real Madridit në përballjen me Deportivo La Corunas,duke shënuar golin e fitores në minutën e...

Shkëlqen Messi, shkëlqen Barcelona

Barcelona ka arritur fitore të pritur në udhëtim te Osasuna. Messi ka qenë përsëri njeriu kryesor që ka siguruar fitoren e cila është arritur...

Zyrtare: S’ka më Champions League në orën 20:45!

UEFA ka vendosur që ta ndryshojë orarin e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Në mbledhjen e sotme është vendosur që ndeshejt të luhën në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

“Le Figaro” me artikull special për Saimir Tahirin

Media franceze “Le Figaro” i ka dedikuar një artikull vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda dha një natë më parë për...

Bill de Blasio tërhiqet nga gara për president të SHBA-ve

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka njoftuar se do të tërhiqet nga gara demokrate për Shtëpinë e Bardhë. 

“Votojmë për të ardhmen tonë!”, slogani zyrtar për zgjedhjet e 6 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për sloganin zyrtar të zgjedhjeve të parakohshme që mbahen më 6 tetor në Kosovë.

Zyra e Kryeministrit jep tender 300 mijë euro për lektyra, çka po i duhen?

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, do të shpenzojë rreth 300 mijë euro për lektyra shkollore. Në njoftimin e bërë...

Finlandë, gjobitet institucioni që nuk dha leje për faljen e namazit

Autoriteti për Administrimin e Banimit Kolektiv në Finlandë është gjobitur me 1.800 euro pasi refuzoi kërkesën e një kandidati musliman për të...

Trump dhe Zuckerberg takohen në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe njeriu i parë i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, janë takuar në Shtëpinë e Bardhë, raporton Anadolu Agency (AA).

Kjo është data kur përfundon votimi përmes postës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës ku u diskutua lidhur me votimin përmes postës, i cili ka filluar më...