Gattuso rinovon me Milanin deri në vitin 2021

Milani e ka konfirmuar rinovimin e kontratës me trajnerin Gennaro Gattuso, i cili do ta drejtojë klubin deri në sezonin 2021. Ai erdhi si zëvendësim...

Ahmeti i bën thirrje FFK-së që biletat VIP t’i shesë e jo t’i jap...

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ia ka bërë një kërkesë kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit.

Zyrtare: Dortmundi bën një supertransferim

Borusia Dortmund ka zyrtarizuar transferimin e Manuel Akanji nga Baseli. Mbrojtësi zviceran u transferua në Gjermani për 21 milionë euro dhe ka nënshkruar kontratë deri...

Messi – Ronaldo, ja çfarë ndodhi dje

Përkundër rivalitetit, Leo dhe Cristiano kanë marrëdhënie shumë të mirë mes vete. Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë pasur disa kontakte dje. Fotot e shkrepura të...

Shkëndija me video thumbuese për Milanin që i rrëmben zemrat e shqiptarëve (Video)

Shkëndija ka publikuar një video në faqen zyrtare të klubit, ku ka ironizuar me Milanin dhe madhështinë e klubit Rossoner. Duke mos mohuar asnjëherë nivelin...

City i fortë për Napolin

Manchester City ka mposhtur Napolin me rezultat 4-2 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Golat për italianët...

Ben Arfa: Futbolli po vdes, jemi me fat që kemi Barcelonën

Barcelona mbetet ëndrra e Hatem Ben Arfa’s dhe francezi është një admirues i lojës së tyre. Kontratës së Ben...

Formacioni më i mirë në Premierliga deri më tani

Liverpool po e mbyll vitin 2018 si lider i Premierligës. Liverpool është në vendin e parë në Premierligë me 48 pikë, katër më shumë se...

”Ndihem krenar që jam pjesë e Kosovës” – mbrojtësi i entuziazmuar pas grumbullimit

Mbrojtësi, Fidan Aliti është pjesë të ftuarve të Kosovës për dy ndeshjet e radhës. ”Dardanët” do të përballen me Maltën dhe Azerbajxhanin në dy ndeshjet...

Trajneri i Partizanit zbulon se çfarë do të bëjnë kundër Skënderbeut

Miroslav Đukić, e vlerësoi si kundërshtar shumë të fortë Skënderbeun në prag të përballjes së kthimit në stadiumin e Beogradit. Trajneri i Partizanit të Beogradit,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...