Arsenali drejt kolapsit

Arsenali mund të humbasë deri në 10 lojtarë si pasojë transferimeve me kosto 0 në fund të sezonit. Kontrata e Alexis Sanchez në Arsenal...

Rikthehet Taulant Xhaka

Taulant Xhaka rikthehet të luajë me Bazelin pas dy ndeshjeve ku ai qëndroi në stol. Mesfushori i kombëtares ka luajtur 71 minuta ndaj Grashopersit,...

United me ofertë të “çmendur” për Gareth Balen

Manchester United nuk e kanë ndërmend të dorëzohen për Gareth Bale.Anësori uellsian është rrugës për t’u rikthyer në Premierligë, ku kërkohet nga Manchester United. ‘The...

Shpenzimet e skuadrave të Premierligës këtë verë, prinë bindshëm City (Foto)

Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më së shumti këtë verë në transferimin e futbollistëve në Premierligë. Duket se Pep Guardiola kërkon doemos të...

Inter-Mahrez, ky është lajmi i fundit

Roma po e pret, por Auzilio është gati të futet në mes për mesfushorin algjerian të Leicesterit, Riyad Mahrez. Sipas mediave angleze, Interi ka ofruar...

Dembele pajtohet me kushtet e Barcelonës

Ylli i ri i Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, ka gjetur akordin me Barcelonën për kushte personale. Sipas Bild, lojtari është takuar me drejtuesit e klubit...

Barcelona ”bllokon’’ transferimin e Neymar në PSG

Barcelona pret 222 milionë euro nga Paris Saint-Germain. Barcelona ka bllokuar transferimin e Neymar në Paris Saint-Germain, me një kusht. Transferimi i parave në gjirollogari e...

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Kosova ka humbur edhe tre vende në renditjen e re të FIFA-së, shkruan indeksonline. Përfaqësuesja jonë tani renditet në pozitën e 180, duke mbetur prapa...

Juventus me super përforcim nga Barcelona

Sergi Roberto mund të transferohet në Juventus. Juventus kërkon një përforcim nga Barcelona. E përditshmja sportive katalane “Sport” raporton se kampioni nga Serie A ka shprehur...

Barcelona e mban pezull transferimin e Neymarit derisa të paguhen paratë

Neymarit do t’i duhet të pres ende që të debutojë me PSG-në. E gjithë kjo pasi Barcelona nuk i ka pranuar ende paratë e lirimit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosovë – Angli, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshje së shumëpritur mes Kosovës dhe Anglisë, e fundit sa i përket kualifikuesve për Kampionatin Evropian 2020.

Rezistenca ndaj antibiotikëve, një armik që njeh lëvizjen e radhës

Vetëm 70 vjet pas futjes së antibiotikëve në përdorim, një dhuratë e shekullit të 20-të për njerëzimin që mund të kurojë shumë...

Turqia me 1.100 stacione për monitorimin e tërmeteve

Turqia tani ka rreth 1.100 stacione për monitorimin e tërmeteve për të ndihmuar në parashikimin e dridhjeve dhe mbrojtjen e sigurisë publike...

Xhamia Shqiptare në Melburn shënon 50-vjetorin e themelimit

Xhamia Shqiptare në qytetin e Melburnit në Australi, e para në këtë metropol australian, e ndërtuar nga një ndërtesë e zbrazur në...

Turqia kap terroristin e PKK/YPG-së që vrau 18 civilë

Përmes një operacioni të MIT, Turqia kapi terroristin e PKK/YPG-së i cili ka vrarë 18 civilë dhe ka plagosur të paktën 30,...

Kurti edhe sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje për herë të dytë do të jetë në stadiumin “Fadil Vokrri” për të përkrahur Kombëtaren e Kosovës.

Paralajmërimi i Albin Kurti: Nuk ka shkëmbim territoresh pa luftë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Abin Kurti, ka folur sërish rreth idesë për shkëmbim të territoreve. Kandidati për kryeministër ka...