Barca barazon me Villarrealin, humbë edhe vendin e dytë

Lionel Messi me një gol të bukur ka shpëtuar nga humbja Barcelonën, nga udhëtimi në Villarreal. Ndeshja e zhvilluar në ‘El Madrigal’ mes Villarrealit dhe...

Berisha largohet nga Anzhi, kjo është skuadra e re

Bernard Berisha me anë të një postimi në Facebook, ka falënderuar ish bashkëlojtarët e tij për mbështetjen e dhënë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës këtë...

Bilbao mposht Barcelonën

Athletic Bilbao e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës. Baskët fituan 2:1, falë golave të Aritz Aduriz dhe Inaki Williams.Ndërkohë,...

Ajeti mbetet në Torino

Arlind Ajeti, mbrojtësi shqiptar, ka vendosur të qëndrojë te skuadra e Torinos, pavarësisht se nuk ka pasur minutazh në ekipin e parë. Trajneri Sinisa Mihajloviq...

Manchester United shënon fitoren e gjashtë me radhë

Manchester United ka mposhtur si mysafir West Hamin me rezultat 2-0. Skuadra e Jose Mourinhos ka realizuar fitoren e gjashtë me radhë në Ligën Premier,...

Taulant Xhaka mund të transferohet në Premierligë

West Ham është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Baselit, Taulant Xhaka. “Hammers” kanë identifikuar reprezentuesin shqiptar si përforcim të mundshëm për afatin kalimtar...

Zgjidhet skuadra më e mirë e vitit 2016

Real Madridi është zgjedhur skuadra më e mirë e vitit 2016 nga ‘Globe Soccer’. Në ceremoninë e organizuar në Dubai, ‘Mbretërit’ kanë fituar çmimin e...

Chelsea lider i padiskutueshëm në Ligën Premier

Chelsea ka vazhduar me formë fantastike këtë edicion në Ligën Premier. Skuadra e Antonio Contes ka shënuar edhe fitoren e 11-të radhazi në elitën e...

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë

Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016. “France Football” e...

Çiftet komplete të shortit të Ligës së Kampionëve

Janë zbuluar tetë çiftet e shortit të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni ndeshjet komplete, ku spikat super-sfida mes Barcelonës dhe PSG-së, përcjellë “Lajmi.net”. Sevilla-Leicester PSG-Barcelona Leverkusen-Atletico Porto-Juventus Bayern-Arsenal Benfica-Dortmund Real...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shtyhet për disa orë fluturimi i Haradinajt për në Hagë

Është shtyrë fluturimi i Ramush Haradinajt për në Hagë. Kryeministri në detyrë raportohej se do të udhëtonte me fillim...

3 vite kimioterapi dhe operacione, e reja mëson se diagnoza ishte e gabuar

Sarah Boyle, iu nënshtrua kimioterapisë dhe një mastektomie të dyfishtë pasi u diagnostikua gabimisht me kancer në gji. 28...

Trump: Afganistanin brenda një jave e fshij “nga faqja e dheut”

Presidenti Donald Trump tha të hënën se ai mund ta fitojë luftën në Afganistan brenda një jave, por nuk dëshiron të vrasë...

Haradinaj para nisjes në Hagë: Luftëtarët e lirisë gjithmonë ishin të rreshtuar me të...

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj është nisur për në Aeroportin e Prishtinës nga ku do të niset për në Hagë.

Kosova përballë zgjedhjeve pa reformat e filluara para 8 vjetëve

Kosova po shkon drejt zgjedhjeve të reja pa përmbyllur reformën zgjedhore, e cila ishte iniciuar në vitin 2011. Mungesa...

Jakup Krasniqi niset për në Hagë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, njëherësh ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, është nisur drejt Holandës ku është thirrur...

Netanyahu lavdëron Sisin: Përshtypje të shkëlqyeshme nga lidershipi i tij

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka lavdëruar presidentin e Egjiptit, Abdulfattah al-Sisi, duke thënë se ka fituar përshtypje “të shkëlqyera nga lidershipi...