Valencia – Real Madrid, formacionet e mundshme

Real Madridi do të jetë mysafirë i Valencias në kuadër të La Ligas. Los Blancos janë favorit pasi skuadra e Zinedine Zidane dëshiron të vazhdojë...

Atletico mposht Leverkusenin

Atletico Madrid ka mposhtur Bayer Leverkusenin në “Bay Arena” me rezultat 4-2. Spanjollët në pjesën e parë shënuan dy gola, me Niguez në minutën e...

City përmbys Monacon

Manchester City dhe Monaco kanë dhuruar një spektakël të paparë, duke shënuar tetë gola në 90 minuta. Skuadra angleze mposhti atë franceze me rezultat 5-3...

Sonte zhvillohen dy takime të Ligës së Kampionëve

Magjia e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve do të na kaplojë natën e sotme me dy ndeshje shumë interesante. Tashmë jemi në fazën e eliminimit...

Unitedi kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Manchester Unitedi ka fituar ndaj Blackburn Rovers në 1/8 e FA Cup me rezultat 1-2. Djajtë e Kuq ishin më të mirë gjatë gjithë takimit...

Këto janë shtatë skuadrat kualifikuese në Kupën e Kosovës

Janë mbyllur sot edhe tri sfida interesante të Kupës së Kosovës, duke kompletuar shtatë skuadrat kualifikuese për në çerekfinale. Ekipi i Prishtinës arriti që me...

Chelsea kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Chelsea është kualifikuar në çerekfinale të FA Cup. Blutë fituan ndaj Wolverhampton Wanderers në 1/8 e finales me rezultat 0-2. Goli i parë në takim erdhi...

Urim emocionues për Kosovën nga Granit Xhaka (FOTO)

Granit Xhaka ka uruar Kosovën për nëntëvjetorin e pavarësisë. “Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk do të harroj dhe me zemër...

Reali një hap drejt çerekfinales

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Napolit. Madrilienët i kanë mposhtur italianët 3:1 në “Stamford Bridge”. Mysafirët kaluan në epërsi me golin shumë të...

Bayerni i fortë për Arsenalin

Bayerni i Munichut e ka deklasuar Arsenalin. Gjermanët fituan me rezultat të thellë, 5:1. Golat për ekipin e Carlo Ancelottit i shënuan Arjen Robben, Robert Lewandowski,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vërshimet në Rahovec e Suharekë, ende nuk dihet vlera e dëmeve

Shiu dhe breshëri i javës së kaluar ka shkaktuar dëme të mëdha në Rahovec dhe Suharekë. Në komunën e...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

SBAShK-u e shpall të përfunduar procesin mësimor, për MAShT-in vazhdon, e prindërit nuk dinë...

Ashtu siç nisi ky vit me greva dhe parregullsi në arsimin parauniversitar në Kosovë, ashtu edhe po përfundon. Ministria...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Mbytet një tjetër person në plazhin e Durrësit

Një tjetër person ka humbur jetën në bregdetin shqiptar. Raportohet se një pushues i moshës 60-vjeçare është mbytur në...

Palestinezët protestojnë kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të

Qindra palestinezë të hënën morën pjesë në tubimet në Bregun e okupuar Perëndimor për të protestuar kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të...

BeH, 13 vite burg për ish-ushtarin serb për krime kundër njerëzimit

Gjykata në Bosnjë dhe Hercegovinë ka dënuar me 13 vite burg ish-ushtarin serb Sretko Paviq për përfshirje në krime kundër njerëzimit në...