Liverpooli spektakular

Liverpooli me fitore spektakolare ndaj Watfordit në ‘Anfield Road’, ka rrëmbyer vendin e parë në Premierligë. Skuadra e Jurgen Klopp u tregua e jashtëzakonshëm përballë...

Man United rikthen formën

Manchesteri ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Swanseas, në ndeshjen e javës së 11-të të Premierligës me rezultat 3-1. Transferi më i shtrenjtë në histori...

Juventus dhe Milan, vazhdojnë me fitore

Juventusi dhe Milani ka siguruar nga tre pikë në xhiron e 12’të në Serie A, pasi mposhtën Chievon, respektivisht Palermon. Juventusi ka vazhduar me fitore...

Prishtina e Llapi fitojnë, Trepça89′ ndalet

Prishtina ka shënuar fitore mjaft të vlefshme, duke e mposhtur Lirinë me rezultat 1:0, në ndeshjen që sapo përfundoi në Mitrovicë. Labinot Osmani ka qenë...

Reali përforcon kreun e tabelës

Skuadra e Real Madridit ka vazhduar me fitore në La Liga edhe pas xhiros së 11-të. Madrilenët fituan lehtë në shtëpi “Santiago Bernabeu” ndaj Leganes...

Atletico befasohet nga Sociedadi

Real Sociedad i ka shkaktuar humbjen e dytë Atletico Madridit, duke e mposhtur 2:0 në kuadër të xhiros së 10-të të La Ligas. Carlos Vela...

Chelsea deklason Evertonin

Chelsea ka shkatërruar Evertonin në ‘Stamford Bridge’, duke e mposhtur me rezultat 5:0 – për ta marrë kreun e tabelës Chelsea i Antonio Contes ka...

Fitojnë Ferronikeli dhe Drenica

Feronikeli i kthehet fitores, duke mposhtur Gjilanin 1:0 me golin e Përparim Livorekës. Triumf minimal shënoi edhe Drenica, që mundi Hajvalinë 1:0 falë rrjetës...

Xherdan Shaqiri jashtë Kombëtares së Zvicrës

Mesfushori ofensiv i Stoke që është një prej shtyllave të përfaqësueses së trajnerit Petkovic, u duk se do të rikuperohej nga dëmtimi në muskuj,...

Klubi anglez ofron 150 mln euro për Suarezin

Luis Suarez është në negociata për vazhdimin e kontratës me Barcelonën. Por, Manchester United nuk ndalet në përpjekje për transferimin e tij. “Red Deviils” janë të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vuçiq kërcënon Kosovën: Kemi bërë gati masa të rrepta, i zbatojmë pas Samitit në...

Aleksandar Vuçiq është paraqitur në konferencë për media pas takimit me përfaqësuesit e Listës serbe. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Pas më shumë se katër orësh, përfundojnë kontrollet për bombë në Prishtinë

Sot rreth orës 10:30 Policia e Kosovës ka pranuar një telefonatë kërcënuese në lidhe me vendosjen e disa mjeteve shpërthyese në dy...

Alarmi për bombë/ Prokuroria thotë se kërcënimet i atribuohen Gjykatës Speciale

Zëdhënësi i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Ekrem Lutfiu ka dhënë detaje në lidhje me kërcënimin që sot ka pranuar Këshilli Gjyqësor i...

Fletarrest ndërkombëtar për “bosët” e veriut

Me kërkesë të Gjykatës kompetente, në Ministrinë e Drejtësisë është dorëzuar urdhëresa për lëshimin e fletarrestit ndërkombëtar për tre persona, ndërsa këto...

OKB: Rreth 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Evropë në vitin 2019

Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Evropë arritën 19.830 emigratë të parregullt dhe refugjatë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Arrestohet “Molla e Kuqe”, i arratisuri nga Gjykata Speciale

I kërkuari nga Gjykata Speciale, Remzi Shala apo ndryshe i njohur me nofkën “Molla e Kuqe” është arrestuar. Arrestimin...

OKB zbulon 12 varre masive në Irak

Ekipi i Kombeve të Bashkuara (OKB), që heton krimet e kryera nga organizata terroriste DEASH në Irak, ka zbuluar 12 varre masive,...